‘Sosyal pencere’den yansıyanlar… – 16 Ekim 2019

‘Sosyal pencere’den yansıyanlar’a bugün Çağlar Cilara, Barış Gülkaya, Fırat Yılmaz, Ruşen Çakır ve Ahmet Tezcan konuk oldu.

‘Sosyal pencere’den yansıyanlar… – 16 Ekim 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

 

Çağlar Cilara, A Haber muhabirinin gazeteciliği bir kenara bırakıp, kılıç ve baltayla poz vermesine tepki gösterirken, Barış Yarkadaş’ın paylaşımına da yer vermiş. 

“Bütün dünya bize nasıl bakıyor? Bir gazeteci operasyon bölgesinde elinde zülfikar kılıçlarıyla, satırlarla poz verir mi? Osmanlı torunuyuz yazmış bir de. Bütün dünyaya ‘biz işgale gidiyoruz, toprak alacağız’ demektir bu.”

 

 

***

 

Gazeteci Barış Gülkaya, B35 hattında yaşanan sıkıntıları sosyal medya hesabından duyurup, BURULAŞ’ı göreve çağırmış. 

“#Burulaş yöneticileri; B35K isimli hattınızın üzerinde binlerce fabrika ve onlarca okul var. Sabah mesai ve ders saati başlangıçlarında aşırı yoğunluk oluyor. Hemen hemen her gün en az 2 otobüs ‘dolu’ diye yolcuları almıyor. Hal böyle iken bu otobüsü küçültmenin ve sefer saatlerini 15 dakikada bir yapmanın mantığı nedir? Bütçe yoksa lütfen bir tanecik makam aracınızı satın ve otobüs satın alın. Ey belediyeyi yönetenler; Siz vatandaşa koyun muamelesi yaptıkça sevginiz ve sempatiniz azalıyor. Ya bunu görmüyorsunuz ya da bilinçli yapıyorsunuz!!!”

 

 

***

 

Fırat Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin efsane ismi Ali Topuz’un hayatı kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirmiş. 

“Hayatını CHP’ye adamış çok kıymetli bir isimi daha yitirdik. Partimizin ve ülkemizin başı sağolsun. Mekanın cennet olsun ALİ TOPUZ..”

 

 

***

 

Ruşen Çakır, her zaman olduğu gibi uyarılarına devam ediyor. 

“TÜİK’e göre Temmuz’da işsiz sayısı 4 milyon 596 bin kişi oldu, geniş tanımlı işsiz insan sayısı 6 milyon 950 bine ulaştı https://medyascope.tv/2019/10/15/tuike-gore-temmuzda-issiz-sayisi-4-milyon-596-bin-kisi-oldu-genis-tanimli-issiz-insan-sayisi-6-milyon-950-bine-ulasti/ “

 

 

***

Ahmet Tezcan, Saraybosna ziyareti sırasında TİKA’dan Ömer Alımcı ile buluşmuş. 

“TİKA Bosna ve Hersek Koordinatörü Ömer Alımcı ile Saraybosna gecelerine neşe kattık… Konuşacak ne çok kelime birikmiş meğer…”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?