‘Sosyal pencere’den yansıyanlar… – 18 Ekim 2019

‘Sosyal pencere’den yansıyanlar’a bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, BTSO Başkanı İbrahim Burkay,Şerafettin Topçu ve Muammer Bilgiç konuk oldu.

‘Sosyal pencere’den yansıyanlar… – 18 Ekim 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile Teknik Üniversite’nin akademik yılı açılışına katılmış. 

“Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. @kasapoglu’nun katılımıyla Bursa’mızın eğitim yuvalarından Bursa Teknik Üniversitesi’nin 2019 – 2020 akademik yılı açılış törenini gerçekleştirdik. Hayırlı, uğurlu olsun.”

 

 

***

 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TBMM’de basın toplantısı düzenleyip, Ortadoğu ve Balkanların Türkiye’nin parçası olduğunu ifade etmiş. 

“Türkiye’nin varlığı Balkan ve Ortadoğu coğrafyasının teminatıdır. Balkanların barış ve istikrarının, Ortadoğunun huzur ve refahının adı Türkiye’dir. Türkiye demek, Ortadoğu ve Balkanlar demektir.  Türkiye demek, huzur ve barış içinde bir dünya demektir.”

 

 

***

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, OSB başkanları ile bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunmuş. 

“Bursa’da faaliyet gösteren OSB Başkanlarımızla bir araya gelerek OSB sanayicilerinin girdi maliyet iyileştirme çalışmalarına ilişkin strateji ve faaliyetlerin geliştirilmesi konusunda istişarelerde bulunduk. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.”

 

 

***

 

Şerafettin Topçu, Ara Güler’in vefatının 1. yılında unutmamış. 

“Ara Güler(Aram Güleryan), Ermeni dilinde adı: ԱրաԳյուլերgazeteci, foto muhabiri ve yazar.  D: 16 Ağustos 1928, Beyoğlu  Ö: 17 Ekim 2018 1. ölüm yıldönümünde sevgi, saygı ve hürmetle anarken,  tüm halkların, barış ve kardeşçe yaşayacakları bir dünya temenni ediyorum.”

 

 

***

Muammer Bilgiç, Cemil Meriç’in dikkat çeken sözünü paylaşmış. 

“insanlar sevilmek için yaratıldılar.eşyalar ise kullanılmak için. dünyadaki kaosun nedeni: eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmasıdır.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?