Suriyede Kurulan Harran Üniversitesi Eylülde Eğitime Başlıyor

Harran Üniversitesi, Fırat Halkanı harekatıyla temizlenen El-Bab şehrinde Suriyeli gençlere Eylül ayından itibaren üniversite eğitimi verecek.

Suriyede Kurulan Harran Üniversitesi Eylülde Eğitime Başlıyor

Harran Üniversitesi, Fırat Halkanı harekatıyla temizlenen El-Bab’ta Suriyeli gençler için üniversite eğitimi vermeye Eylül’de başlıyor. Harran Üniversitesi El-Bab Eğitim Ofisi Direktörü Fevzi Elsayih yaptığı açıklamada, “Elbab ve Halep ilindeki kurtarılmış olan bölgelere istikrar sağlamayı hedefliyoruz Bu istikrarı, öğrencilerimize eğitim hizmetlerinin sürdürülmesi ile sağlayacağız. Öğrenmenin en önemli unsurlarından biri ortaokulu bitirdikten sonra öğrenciler için bir üniversite kurulmasıydı” ifadelerini kullandı.

Elbab ilinde yeni faaliyete geçecek olan Harran Üniversitesini tanıtan Elsayih, ”Harran Üniversitesi, Türk ve yabancı öğrencilere yıllardır eğitim veriyor. Harran Üniversitesi’nde okumak isteyen liseden mezun olması gerekiyor. Üniversitede kabul edilmek için ise lise diplomasını önemli. Ayrıca üniversitede okumak için YÖS sınavı, pasaport veya kimlik getirmek şarttır” dedi.

“Üniversitede, mühendislik bölümlerinin tamamı, fizik, kimya ve matematik olup, daha sonra da işletme, iletişim, hukuk, eczacılık, diş hekimliği ve ekonomi bölümleri eklenecektir” diyen Elsayih, Harran üniversitesinde verilecek eğitimin Arapça dilinde olacağı, eğitim heyeti doktora bitirenlerden seçilecekleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?