Suriyenin Yetimleri Türkiyeye Emanet

İHH İnsani Yardım Vakfı Fırat Kalkanı Bölgesindeki yetim ailelere gıda yardımında bulundu.

Suriyenin Yetimleri Türkiyeye Emanet

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin kuzeyinde bulunan Azez, Cerablus, El Bab, Marea bölgesinde bulunan yetimleri yalnız bırakmadı.

Suriye’de savaşın başladığı dönemden beri mağdur halka yardım eli uzatan İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriyelilere umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda İHH, Fırat Kalkanı Bölgesi’nde yaşayan 7 bin 654 yetim ailesine gıda yardımında bulundu.

İHH Suriye Çalışmaları Kilis Basın Birimi sorumlularından Yakup Alaca yaptığı açıklamada, İHH olarak savaşın başladığı günden bu yana Suriyeli yetimlere sahip çıktıklarını söyledi.

Azez ve Fırat Kalkanı Bölgesi’nde tespit edilen yetim ailelere düzenli olarak yardım yapıldığını belirten Alaca, “Suriye’de yaşanan çatışmalarda annesini babasını kaybeden 10 binlerce Suriyeli çocuk var. Biz bu yetim ailelerini burada tespit ederek bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Son olarak Suriye’nin kuzeyinde bulunan Fırat Kalkanı Bölgesi ve Azez’de bulunan yetim ailelerine içinde bir ay yetecek gıda kolileri dağıttık” dedi.

Yardımların devam edeceğini belirten Alaca, “Gıda yardımlarının dışında yetimler için Suriye’de bir çok projeyi de hayata geçiriyoruz. Suriye’de savaşta yıkılan zarar gören okulları yetimhaneleri onararak yetimlerin hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?