TAMAMEN SÜPER LİG’E ODAKLANDIK

Bursaspor Kulübü Başkanı MEsut MEstan katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

TAMAMEN SÜPER LİG’E ODAKLANDIK

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan katıldığı bir programda Bursaspor’un bu ülkenin 5. Büyük takımı olduğunu ve asla sahadan kaçmayacağını belirterek şunları söyledi “TFF’nin aldığı karar doğrultusunda geçen hafta takımı topladık. Şu anda tesislerde kamp yapıyoruz. Bir vakaya rastlamadık. Bu süreçte herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Futbolcuların bağışıklık sistemi daha güçlü olduğu için bir virüs vakası beklemiyordum. Gelinen süreci hayretle ve panikle takip ediyoruz. İnsan sağlığının futboldan daha önemli olduğunu biliyoruz. Çıkan haberlerden sonra 2. testimizi yaptıracağız. Bu sene tamamen Süper Lig’e odaklandık. Her türlü hazırlığımızı yaptık ancak karşımıza pandemi çıktı. Bu süreçle ilgili bir karar almak lazım. Bu vakalar bizi düşünmeye itti. Futbolu çok seviyoruz. Biz kupamızı sahada almak istiyoruz ancak gelinen nokta bunu göstermiyor. Biz sahadan asla kaçmayız. Bizim hedefimiz Süper Lig’e çıkmak ancak biz hak edenin de çıkmasını istiyoruz” dedi.

GELİN KOMİTE KURALIM

Başkan Mesut Mestan, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerine bir komite kurulması çağrısında bulundu “Biz 5 şampiyondan biriyiz. Şampiyon olmuş 5 kulübün başkanları bir komite kurabilir. Şu anda bütün yük TFF Başkanı Nihat Özdemir‘in üzerinde. Bu bir ülke problemi. Yaklaşık 2 aydır futbolcular antrenman yapmıyor ve biz onları hazırlamakta zorlanıyoruz. Bu çıkan yeni vakalar hem bizi hem de ülkeyi tedirgin ediyor. Spor camiasının önde gelenleri elini taşın altına koymalı. Burada şampiyon kulüplerin başkanlarından bir tavsiye kararı alınabilir. Her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Bu virüs oyuncuların çocuklarına bulaşırsa hepimiz vicdan azabı çekeriz. TFF‘nin açıkladığı talimatları bütün kulüplerin uygulaması çok zor. Şu anda önümüzde 35 gün var. Umarım bu sürede daha iyi bir duruma geliriz ve futbolumuzu oynarız. Bununla yaşamayı öğreneceğiz. Umarım normal hayatımıza döneriz.”

BİZ CAMİA OLARAK GÜÇLÜYÜZ

Mesut Mestan sezon başında yaşadıkları kötü günlerin geride kaldığını belirtti ve ekledi “Zor süreçleri şu an için atlattık. Biz camia olarak çok güçlüyüz. Çalışarak kötü günleri bertaraf ettik. Sezon başında Süper Lig‘e dönme ihtimalimizi düşük görmüşlerdi. Puan silme cezasına rağmen futbol sahasında 49 puan aldık. Biz buraya alışık olmamamıza rağmen buraya ayak uydurduk. 2. sıradaki takımla aramızda 1 puan var. Şu an şampiyonluğa kenetlendik” dedi ve gelen transfer sorularına ise “Şu anda transferlerle uğraşmıyoruz. Altyapımızdan çıkmış 9 futbolcumuz var. Geleceğe yönelik bir kadro kurduk. Bu kadro Bursaspor‘a hizmet edecek. Sadece Cağlar Şahin Akbaba’ya değil bütün futbolcularımıza teklifler geliyor. Bu durumlara işler düzelince bakacağız.” Şeklinde cevap verdi.

NET BİR ŞEY YOK

Deplasmanlı oynanması planlanan liglerin çok büyük sorunlar teşkil edeceğini belirten  Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, “Federasyon Başkanımız Sayın Nihat Özdemir‘in de dediği gibi ‘Şimdilik’ ifadesiyle başlayan toplantıdan da anlıyoruz ki, net olarak bir şey söylenemiyor. Biz çalışmalarımıza başladık. Oyuncularda doğal olarak bir tedirginlik var. Maçların deplasmanlı değil de güvenliği sağlanmış bir karantina bölgesinde oynanması daha sağlıklı olurdu” diye konuştu.

EN DOĞRU TARİH VERİLSİN

Bursaspor Kulübü Kaptanı tecrübeli futbolcu Selçuk Şahin “Erzurumspor’a geçmiş olsun. Arkadaşlarımla konuştum. İlk test herkes negatif. Fakat 5 gün sonra 14 tane pozitif vaka var. Bunun diğer takımlarda da olma şansı çok yüksek. Büyüklerimizin bizi ve ailemizi düşünerek hareket etmeleri gerektiği bir kere daha ortaya çıkmıştır. Virüs herkes için büyük tehlike. Bize bulaşan hastalığı başkalarına bulaştırma riskimiz var. Lütfen en sağlıklı kararı bir an önce alalım. Oynanması gerekiyorsa da en doğru tarihi belirlemek gerek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?