Thy Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Cnn Internatıonala Konuk Oldu

Türkiye’nin küresel ölçekteki en değerli markası olan Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, CNN International’ın ünlü ekonomi programı Quest’e konuk oldu. Program sunucusu Richard Quest’in sorularını yanıtlayan İlker Aycı, THY’nin başarısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Thy Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Cnn Internatıonala Konuk Oldu

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı markası Türk Hava Yollarıx 122 ülke ve 304 noktadaki operasyonları ile dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda yakaladığı başarılar ve açıklanan rekorlar ile adından dünyanın dört bir yanında bahsedilen THY’nin Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, Amerikan CNN International kanalında Quest programında konu oldu. Türk Hava Yolları’nın başarısında liderlik rolünü üstlenen İlker Aycı, programda Türk Hava Yolları’nın başarı hikayesini aktardı.

“Muhteşem lokasyon, kusursuz organizasyon”

Türk Hava Yolları’nı bugünkü başarıya taşıyan dönüm noktalarını, stratejik fırsatları ve hedefleri aktaran İlker Aycı bu başarıyı, “Muhteşem lokasyon, kusursuz organizasyon” sözleri ile özetledi. İstanbul’un dünyanın en çok ziyaret edilen altıncı merkezi olduğunu ve İstanbul’u bir marka değeri olarak değerlendirdiklerini belirten İlker Aycı “İstanbul’un sahip olduğu eşsiz güzellikleri, tarihi ve lokasyonu; planlı, programlı ve organize çalışmalar ile tamamlıyoruz” dedi.

Hedeflerin üzerinde rakamlara ulaşıldı

Şirketin bugün geldiği noktada kriz yönetiminin de büyük bir önemi bulunduğunu aktaran M. İlker Aycı, 2015 yılında rekor gelir elde eden şirketin başarısının süreklilik arz ettiğini, ancak 2016 yılında yaşanan ve havacılık dünyasını direkt etkileyen olaylar nedeniyle başarı sürecinin duraksadığını söyledi. İlker Aycı, rekorun hemen ardından kısa süreli bir düşüş yaşanan rakamların 2017 yılında toparlandığını ve başarı sürecinin kaldığı yerden devam ettiğini belirtti. Ayrıca M. İlker Aycı içinde bulunduğumuz 2018 yılında da hem Türk Hava Yolları hem de Turkish Cargo olarak hedeflerin üzerinde rakamlara ulaşıldığını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?