Tofaş Gençlerde De Galip

Tofaş’ın bileği gençler liginde de bükülmedi. Basketbol Gençler Ligi (BGL) 17’inci hafta mücadelesinde TOFAŞ, Galatasaray’a konuk oldu.

Tofaş Gençlerde De Galip

 

Fatih AKKUŞ

 

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan maça Bora Satır, Ege Peksarı, Ata Can Atsüren, Hamza Çelik ve Berkcan Keskindemir beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, Berkcan, Ege ve Bora’nın sayılarıyla 5’inci dakikayı 12-15 önde geçti. Rakibin sayılarına Berkcan, Ömer ve Bora ile karşılık veren Bursa ekibi, Egemen Usta’nın üçlüğü sonrası Berkcan’ın basket-faul’den bulduğu sayılarla ilk çeyreği 29-31 önde kapattı. İkinci periyoda da Ege Peksarı’nın turnike basketiyle başlayan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, 12’inci dakikada 34-33 geriye düşse de Berkcan ve Ata Can’ın elinden bulduğu sayılarla 13.30’da durumu 39-39 eşitledi.

Bora’nın üçlüğüyle 15’inci dakikada 41-42 yeniden üstünlüğü sağlayan Semih Soğuksu’nun öğrencileri, Berkcan, Berke, Bora, Egemen ve Hamza’nın skor katkısıyla 18.26’da farkı çift hanelere çıkardı: 43-53. Soyunma

odasına 49-55 üstün giren TOFAŞ, üçüncü çeyreğe de Ege Peksarı’nın basketiyle başlasa da ev sahibi takım bulduğu üçlüklerle 22’inci dakikanın başında farkı 2’ye (57-59) indirdi. 24’üncü Dakikada durumu 61-61 eşitleyen Galatasaray’a Berke Büyüktuncel, Ata Can, Ömer Yavaş ve Ege Peksarı ile yanıt veren Bursa temsilcisi, Berkcan Keskindemir’in son saniye basketiyle son çeyreğe 76-81 önde başladı.  Dördüncü çeyreğin başında da Berke, Bora ve Berkcan’ın sayılarıyla rakibini yaklaştırmayan Mavi Yeşilliler, Bora Satır’ın üçlüğüyle son 5 dakikaya 11 sayılık farkla girdi: 83-94. Kalan sürede de Ege Peksarı, Ömer Yavaş ve Berkcan’ın elinden sayılar bulan TOFAŞ parkeden 94-105 galip ayrılarak seriyi sürdürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?