Türkiye ve Erdoğan sözleri: Büyük hata yapıyoruz

Başkan Erdoğan’ın külliyede verdiği davet törenine katıldığı için ülkesinde hedef gösterilen Yunanistan eski Dışişleri Bakanı ve Yeni Demokrasi Partisi milletvekili Dora Bakoyani, Skai TV’de canlı yayında yaptığı açıklamada Aralık ayı başında DHKP-C li teröristlerin Yunanistan tarafından iade edilmemesini eleştirdi.

Türkiye ve Erdoğan sözleri: Büyük hata yapıyoruz

Yunanistan mahkemesi, başkent Atina’da Kasım ayında yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C üyesi 9 teröristin Türkiye’ye iadesini reddetmiş, sadece Türkiye’de değil Yunanlar da tepki göstermişti.

BAKOYANİ: TERÖRİSTLERİ İADE ETMEMEKLE BÜYÜK HATA YAPIYORUZ

 

 

Yunanistan eski Dışişleri Bakanı ve Yeni Demokrasi Partisi milletvekili Dora Bakoyani, Skai TV’de canlı yayında yaptığı açıklamada Kasım ayında DHKP-C li teröristlerin Yunanistan tarafından iade edilmemesini eleştirdi. Yunan hükumetinin tek başına adım atmasının yanlış olduğunu söyleyen Dora Bakoyani, Başkan Erdoğan’ı öldürmek isteyen teröristlerin iade edilmemesinin büyük hata olduğunu söyledi.

BAKOYANİ: “TÜRKİYE İLE PAZARLIK YAPMAMALIYIZ”

Türkiye’de tutukluluğu devam eden 2 Yunan askeriyle pazarlık konusu yapmamaları gerektiğini söyleyen Bakoyani, “Kendine saygı duyan bir ülke kendisinde yuvalanmış teröristleri iade etmesi gerekir. Uluslararası hukukta ve terörizme karşı mücadelede hep beraberiz ve bu yapılmalıydı” dedi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?