Uğur Okulları’nda Sınav Heyecanı

2020-2021 eğitim öğretim dönemi için Uğur Okulları’nda burs olanağı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı Türkiye genelinde hafta sonu gerçekleştirilecek.

Uğur Okulları’nda Sınav Heyecanı

TÜBA AÇIKEL

Bilimsel ve akademik eğitimi ile başarıyı destekleyen Uğur Okulları’nın düzenlediği, öğrencilerin Türkiye sıralamalarını görmelerine, eksiklerini tespit ederek kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı yüzde 100’e varan eğitim bursu kazanma şansı sunuyor. Türkiye genelindeki Uğur Okullarında, 4,5,6,7,8,9,10 ve 11’nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek Uğur Kabul Sınavı sonuçlarına göre öğrenciler sınava girdikleri okullarınkontenjanı kapsamında burslu okuma şansı elde edecek.

BAŞVURU BUGÜN

4,5,6 ve 7’nci sınıf öğrencileri için düzenlenecek sınav, toplam 60 sorudan oluşacak ve sınavın süresi 100 dakika olacak. 8,9ve 10’ncu sınıf öğrencilerine yönelik sınav ise 80 sorudan oluşacak ve sınavın süresi 120 dakika olacak.11’nci sınıf öğrencilerine toplam 90 soru yöneltilerek, 120 dakika süre tanınacak. Uğur Kabul Sınavı başvuruları, www.ugurokullari.k12.tr/uks web sitesi üzerinden ve Uğur Okulları’ndan bugün gerçekleştirilebilecek. Sınav sonuçları 15 Ocak 2020 tarihinde açıklanacak olup, sonuç duyurusu okul yöneticileri tarafından yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?