Uşakın Tarihi Milli Eğitim Binası Pullarla Tanıtılacak

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası pullarla tanıtılacak. PTT tarafından normal pul maliyetine kuruma özel yapılan pullar sayesinde tarihi binanın ve Uşak’ın tanıtımına katkı sağlanacak. Tarihi binanın iki ayrı fotoğrafı pul olarak kullanılacak.

Uşakın Tarihi Milli Eğitim Binası Pullarla Tanıtılacak

PTT Uşak Başmüdürü İsmail Ertaş, Uşak Merkez Müdürü Aydın Gedik ve Pazarlama Yetkilisi Gülsüm Çoşkun hazırladıkları pulları Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’e makamında teslim etti. Burada konuşan Ertaş ; “Uşak’ın kültürüne hizmet etmek amacıyla, ilimizin turizm açısından belli bir potansiyele sahip yerlerini tanıtmak için faaliyetlerimize hızla devam ediyoruz. Taşyaran vadisi Ulubey konakları gibi yerlerin pullarını bastıktan sonra şimdi de Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tarihi binası pullarını teslim edeceğiz, bu konuda duyarlı davrandıkları ve pullarda yer aldıkları için çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. “ dedi.

Hali hazırda Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hizmet binası olarak kullanılan binanın 1927 yılında yapıldığı bilgisini veren Şahin ise, yapının uzun bir süre ilkokul bir dönem de halk eğitim merkezi olarak kullanıldığın söyledi. Şahin; “ Uzun yıllar eğitime hizmet veren bu tarihi binanın tanıtımını yapabilmek amacıyla PTT tarafından kurumlara ek bir maliyet oluşturmadan sunulmuş olan bu hizmetten yararlandık ve kurumumuza özel bir pul tasarımı oldu. Ben tüm PTT çalışanlarına başta sayın müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?