Vestel Avrupa Çevre Ödüllerinde Bir Kez Daha Türkiyeyi Temsil Edecek

Vestel, kendi tasarladığı ‘atık boya geri kazanım ve kullanım sistemi’ ile Avrupa Çevre Ödülleri kapsamında Türkiye’yi temsil edecek. 14 Kasım’da Viyana’da düzenlenecek ödül töreninde Vestel, ikinci kez ‘Süreç İnovasyonu’ kategorisinde Avrupalı büyük sanayi kuruluşları ile yarışacak.

Vestel Avrupa Çevre Ödüllerinde Bir Kez Daha Türkiyeyi Temsil Edecek

Vestel, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri kapsamında ikinci kez Türkiye’yi temsil edecek. 1990 yılından bu yana 2 yılda bir düzenlenen ödül kapsamında Vestel, ‘süreç inovasyonu’ kategorisinde üst üste finale kalan ilk ve tek şirket oldu. 2016 yılında da aynı kategoride yarışan Vestel, ‘nano krom kaplama’ sistemi ile ikincilik ödülüne layık görülmüştü. Bu yıl 14 Kasım’da Viyana’da düzenlenecek törende Vestel, atık boya geri kazanım ve kullanım sistemleri ile finalde Almanya, İngiltere, İspanya, Avusturya, Macaristan’dan rakipleri ile yarışacak.

Ödül ile ilgili değerlendirmesinde üretim süreçlerinde çevreye duyarlı bir şekilde hareket ettiklerini belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Biz büyük bir sanayi şirketiyiz. Teknolojik gelişimin yanı sıra çevre odaklı çalışmalar da sürdürülebilirlik vizyonumuzun bir parçası. Ürettiğimiz ürünlerin çevreye duyarlı olmaları, onların sadece daha az enerji harcaması, daha az su tüketmesi anlamına gelmiyor. Üretim süreçlerimizde de inovatif çalışmalarımızı hep çevreye duyarlı bir bakış açısıyla sürdürüyoruz. Avrupa Birliği Çevre Ödülleri gibi şeffaf, tarafsız ve prestijli bir organizasyonda ikinci kez ülkemizi temsil edecek olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?