VİRÜS SPOR CAMİASINDA

Özellikle son günlerde ülkemizde iyice yaygınlaşmaya başlayan Korona Virüs vakalarına her geçen gün yenisi ekliyor. Dünya ve Türk spor camiası da iyice etkilenmeye başladı.

VİRÜS SPOR CAMİASINDA

Fatih AKKUŞ

Geçtiğimiz günlerde Korona Virüs tespit edilen Fenerbahçe Beko takımı sporcuları ve yöneticilerinden sonra Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak ve eşide virüse yakalanan isimler oldu. Galatasaray’ın yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, geçen hafta koronavirüs şüphesiyle Yeşilköy’deki Acıbadem International Hastanesi’ne kaldırılmıştı. İlk testi negatif, sonraki pozitif çıkan Albayrak’ın eşi Şükran Hanım’ın da koronavirüse yakalandığını öğrendim. Karantinaya alınan çiftin tedavisi sürüyor.

 

DÜNYA SPOR’U TEDİRGİN

Vakaların artması ve sporcuların da bu virüse yakalanması Dünya spor camiasını tedirgin etti. Özellikle Real Madrid’in eski başkanı Lorenzo Sans yakalandığı virüse yenik düşmüş ve spor camiası ilk ölümünü yaşamıştı. Daha sonrasında ise neredeyse bütün Dünya’da spor organizasyonları tamamen durduruldu. Ülkemizde de Futbol ve Basketbol ligleri bu şekilde tescil edilip, edilmeyeceği tartışılıyor. Kimisi Play-Off sistemi üzerinde dururken, bir çok yetkili ise liglerin bu şekilde tescil ettirilip, bitirilmesi hususunda fikir birliğine vardı. Ne olacak bilinmez ancak şimdilik Dünya’da spor durdu.

 

GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez bugün takımı toplamayı düşündüklerini açıklayarak şunları ekledi “Futbolcularıma salı günü toplanmalarını istedim. Gerçi takımı toplasak ne olacak! Önümüzü göremiyoruz. Avrupa’dan her gün yüzlerce ölüm haberi alıyoruz. Türkiye liglerinde bu saatten sonra play-off olmaz. Kimse istemez. Virüs artarsa ligler iptal olur. Takım bir araya gelince tüm futbolcuları sağlık kontrolünden geçireceğiz. Başkanımız Mesut Mestan ile konuşup, gerekli tedbirleri aldık. Yetkililer net bir açıklama yapana kadar futbolun ‘F’sini konuşmayalım. İnsan sağlığı her şeyin önündedir. Belirsizlik sürecekse ligler iptal olsun.”

 

BUDO GEMLİK TEŞEKKÜR ETTİ

Bursa’nın TBL Temsilcisi Budo Gemlik Basketbol iki amerikalı oyuncusuna teşekkür ederek ülkelerine gitmelerine izin verdi. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Amerikalı oyuncumuz  Gary Johnson’la karşılıklı anlaşılarak ülkesine dönmesine izin verilmiştir. 2019-2020 sezonunda Takımımıza vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz” denildi. Aynı şekilde Dainte için de açıklama şu şekilde geldi “ Amerikalı oyuncumuz  Dainte Watkins’le karşılıklı anlaşılarak ülkesine dönmesine izin verilmiştir. 2019-2020 sezonunda Takımımıza vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz”

 

BURSASPOR’DA DA AYRILIK VAR

Koronavirüs nedeniyle liglere ara verilmesini ardından oyuncuları ile protokol yaparak izin veren Bursaspor‘da oyuncular veda mesajı paylaşmaya devam ediyor. İnstagram hesabından bir paylaşımda bulunan Perry Jones, “Son bir kaç yıldı aklımın nerede olduğunu sadece tanrı biliyordu, bu yüzen tekrar basketbol oynamama olanak verdiğiniz için teşekkür ederim. Sezon koronavirüs nedeniyle kısa kesilmiş olsa da Bursaspor taraftarlarına bu sene verdikleri muazzam destek için teşekkürler.” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımın altına Frutti Ekstra Bursaspor Basketbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin ise “Sizin gibi bir karakteri bildiğimiz için çok mutluyuz. İyi zamanlarda tekrar görüşmek dileğiyle. O zamana kadar kendine iyi bak.” yazdı. Kulübün resmi sayfasından ise Cris için de veda mesajı yayınlandı “Texaslı Chris’ten mesaj var! Başarılı oyuncumuz Chris Jones memleketi Texas’a gitmeden önce kendisine verilen destekten dolayı kulübümüze ve taraftarlarımıza teşekkür etti. Jones ayrıca #EvindeKal çağrısında bulundu” denildi.

 

BURKÜP’TEN VEFA

“Bursaspor sevgisi hastalık da engel de tanımıyor. ” dedirten en önemli örneklerden birisi Hamza Geldi. 5 yıl önce halı sahada ayağındaki güçsüzlük nedeniyle topa vuramadığını hissetmesinin ardından ALS teşhisi konulan Hamza Geldi, ayrıca Saadet Osmangazi yönetiminde yer almaktadır. Geçtiğimiz aylarda kendisini ziyaret eden Bursaspor Kongre Üyeleri Platformu, üye olmayı çok istediğini dile getiren Hamza Geldi‘nin tüm kongre üyelik işlemlerini üslenerek, evraklarını Bursaspor Kulübü‘ne teslim etmişti. Kulübümüzden beklenen haber geldi ve üyelik başvurusu onaylanan Hamza Geldi, resmen kongre üyesi oldu.

 

LİSANS BAŞVURU SÜRELERİ UZADI

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatına geçici madde ekleyerek, 2020-2021 sezonu lisans başvurularını uzattığını açıkladı. TFF’den yapılan bildirime göre kulüplerin, 2020-2021 futbol sezonu için lisans başvuru sürelerini, nisan ayı sonuna kadar uzattı. Federasyondan konu hakkında şu açıklama yapıldı: “TFF Yönetim Kurulunun 20.03.2020 tarihli toplantısında Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatına Geçici Madde 5 eklenerek Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig kulüplerinin 2020-2021 futbol sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisans başvuru süreleri 2020 yılı Nisan ayının son iş günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?