Burak Tok
Burak Tok
buraktok@kentgazetesi.com
Ah bu koltuklar – 24 Nisan 2019
  • 0
  • 24 Nisan 2019 Çarşamba
  • +
  • -

Ülkemizde biliyorsunuz ki bir koltuktan kalkmak, koltuğa oturmaktan daha zor. Devreye giren tanıdıklar, açılan kapılar vb. hep konuşulmuştur.

Dün Türk Milleti özel bir günü geride bırakırken liderler de koltuklarını geleceğimiz olan çocuklara bıraktı. 23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da 23 Nisan kutlaması kapsamında koltuğunu, temsili olarak 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu’na bıraktı.  Belki de gündeme düşen en güzel mesajlar da burada verildi.

Minik Cumhurbaşkanı bir gazetecinin sorduğu “Milli Eğitim Bakanı’nın tatil sürelerine ilişkin yaptığı bir açıklama var. Ara tatilller konusunda. Bu açıklama için ne düşünüyorsunuz?” diye sordu. Temsili Cumhurbaşkanımız Ozan Sözeyataroğlu bu soruya “Kabinemle bu konu hakkında görüşeceğiz. Ben açıkçası doğru bakıyorum” diye cevap verdi. Minik Cumhurbaşkanı, “Kabinede bir revizyon olacak mı?” şeklindeki soruya ise “Değişiklik düşünmüyorum. Bence sistem de başarılı bir şekilde ilerliyor.” yanıtını verdi. Bu cevapların ardından araya giren Erdoğan da gülümseyerek küçük başkana katıldığını söyledi.

Minik Cumhurbaşkanına tabi ki Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı da soruldu.  Temsili Cumhurbaşkanı Ozan Sözeyataroğlu, bu soruya da ustalıkla cevabını verdi.  Minik Cumhurbaşkanı, “Telefonu ben de yok onun için arayamayacağım. Her türlü şiddete karşıyım” dedi.

***

ALKIŞLANACAK HARAKETLER

Özel günden bir diğer çeken kareler ise İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. İki başkanda çocukları makamında ağırladı.

Ziyaretlerde dikkat çeken ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafları oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerini AK Parti’den devralan Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu, çok doğru bir hareket yaparak Atatürk’ü başköşeye aldılar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da fotoğrafını kaldırmadılar.

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2014 yılındaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde de makam koltuğunu çocuklara bırakmıştı. O gün çekilen fotoğrafta makam koltuğunun tam arkasında Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi bulunuyordu. Ancak, Gökçek’in görevinden istifa ettirilmesiyle makamı alan Mustafa Tuna, odada değişiklikler yaparak Atatürk fotoğrafını kaldırıp yerine Erdoğan ve dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın portrelerini asmıştı. Dün çekilen fotoğrafta ise Atatürk’ün geri geldiği Erdoğan’ın fotoğrafının da aynen korunduğu görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de durum değişmedi.  Dün çekilen  fotoğraf karesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarını makam odasında asılı olduğu gözlendi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?