Burak Tok
Burak Tok
buraktok@kentgazetesi.com
Akkuş-Bozbey krizi yeniden gündemde-31 Ağustos 2019
  • 0
  • 31 Ağustos 2019 Cumartesi
  • +
  • -

İhlas Haber Ajansı’nın dün yayınladığı habere göre Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı Bursa’daki örgüt buluşmasında olaylar çıktı. Olayların çıkış noktası ise çok bilindik bir mesele. Seçim süreci boyunca CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey arasındaki gerilim sürekli gündemi meşgul etmişti. Hatta Bozbey’in seçimi kaybetmesindeki en büyük unsur olarak bu gerilim öne sürülmüştü. Yaşananların ardından bu kriz yine patlak verdi.  31 Mart yerel seçimlerinin CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un belediye başkan adayı Mustafa Bozbey’i desteklemediği için kaybedildiğini öne süren Yıldırım Meclis Üyesi Recep Bayram, Kaftancıoğlu’na “Siz hikayenizi anlattınız. Bizim hikayemizde biraz eksiklikler var. Bizim hikayemizde zalimler, mazlumlar bir de Hüseyin Akkuş gibi n….lar var”  sözlerini kullandığı iddia edildi. Bunun üzerine CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Bayram’a cevap vermek istedi. Bayram ise Akkuş ve Kaftancıoğlu’nun oturduğu masaya mikrofon fırlattı. Bu duruma tepki gösteren partililer İl Başkanı’na hakaret ettiğini öne sürdükleri meclis üyesine saldırdıkları öne sürüldü.

Yaşanan tüm bu gelişmeler oldukça üzüntü verici. CHP Bursa’da yaşanan bu gerginliklere genel merkezin biran önce önlem almasının gerektiğini düşünüyorum.  Bu yaşanan krizlerin sineye çekilmesi ileriki zamanlarda CHP’nin başına daha büyük problemler açacağı kanısındayım.

**********

Başkan Aktaş’ın zafer coşkusu

Belediye meclis toplantısında Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı için toplu ulaşımın ücretsiz yapılmasına ilişkin görüşmelerde sözlerinin çarpıtılmasıyla gündeme gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hakkındaki tüm çarpıtmalara çalışanlarına rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı sevincini doyasıya yaşadı.  Başkan Aktaş, Atatürk’ün Dumlupınar’da sabah ezanıyla birlikte hücum emrini verdiği saatlerde bundan tam 97 yıl önceki milli mücadele ruhu yeniden yaşamak için Kütahya’daydı. Savaş dönemi kahraman askerlerimizin menüsü olan kırık buğday çorbası ve üzüm hoşafını vatandaşlara ikram eden Aktaş, şehitliği de ziyaret etti.  Buradaki anlamlı programın ardından şehrine dönen Aktaş, Heykel’de Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla Bursa’daki programları da başlattı.  Hem şehrine hem de şahsına dolu dolu bir program hazırlayarak hakkındaki söylentilere de en güzel cevabı vermiş olan Aktaş, asıl takdiri Bursaray’da planlanan harika gösteriyle almıştı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?