Burak Tok
Burak Tok
buraktok@kentgazetesi.com
Bursa kazanacak! – 26 Ekim 2019
  • 0
  • 26 Ekim 2019 Cumartesi
  • +
  • -

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara ve İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük 2 Büyükşehir Belediyesini kaybeden AK Parti’nin önceliğinin Bursa olacağını, yatırımların daha çok Bursa’ya yapılacağı ve bir dahaki seçimlerde AK Parti’nin reklam yüzünün Bursa’daki hizmetler olacağı defalarca yazıldı.

Bu yoldaki süreçte tabiî ki de en önemli isim olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öne çıktı.  Başkan Aktaş, adeta canını dişine takarak mücadelesini ve hizmetini sürdürmeye devam ediyor.

Herkesin de bildiği gibi Bursa’yı geleceğe taşıyacak birçok projesi var ve bunları tek tek hayata geçiriyor. Bunu yaparken de Bursa’nın ve Bursalıların haklarını ön sırada savunuyor, dertlerine derman oluyor.

Bilindiği üzere Acemler’de yaşanan trafik kabusu Bursa’nın her zaman ilk gündem maddesi oldu.

Başkan Alinur Aktaş da seçim döneminde en çok trafikteki düğümün çözeceğini ve master planlarından bahsetti.

Önceki gün gazetemizin de 1.sayfasından manşet olarak el aldığı Acemler’de kriz çözüm buluyor.

Daha öncesinde akıllı dokunuşlarla şehirdeki trafiği rahatlatan Başkan Aktaş, bu kez ise adeta Bursa’nın kanseri olan Acemler bölgesinde Bursalılara nefes aldıracak.

Acemler’deki çalışmaları yerinde inceleyen Aktaş, “Mudanya Yolu-Stadyum bağlantı yolları çalışmasında yer teslimini bu yılın Ocak ayı içerisinde yapmıştık. Mudanya-İzmir istikametlerinden gelen ve Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’ne aktarımı sağlayacak köprü-5 imalatlarına ise Şubat ayında başlamıştık. Kazık imalatları ile 2 adet kemer uygulaması tamamlandı. Köprü imalatında kirişler yerine konuluyor. Mudanya istikametinden İzmir istikametine dönüş yolunda lup imalatları tamamlandı. Asfaltlama çalışmasının ardından yolun trafiğe açılmasını planlıyoruz” sözleriyle Bursalılara müjdeyi vermişti.

Dün ise ajanslara yine çok önemli bir gelişme düştü.

AK Parti tarafından hazırlanan yerel yönetimler kanun tasarısına göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin merkezi bütçeden alacağı pay yıllık tahmini 500 milyon lira civarında artacak. Nüfusumuz Kocaeli’den yüzde 50 fazla olmasına rağmen onlar 2,1 milyar lira pay alırken Bursa 1 milyar 476 milyon lira pay alıyordu. Başkan Aktaş, bu konuda Bursa’nın yaşadığı mağduriyeti de gidereceklerini belirterek şehrin payı yıllık tahmini 500 milyon lira civarında artacağını söyledi.

Gündeme gelen bu konu da hayata geçtiği zaman Büyükşehir’in eli daha da rahatlayacak ve yatırımlara daha hızlı bir şekilde yol vermesinin de yolu açılacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?