Burak Tok
Burak Tok
buraktok@kentgazetesi.com
Yine anneler kazanacak – 14 Eylül 2019
  • 0
  • 14 Eylül 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Diyarbakır’da HDP binası önünde günlerdir terör örgütü tarafından kaçırılan evlatları için dim dik ayakta duran annelerimiz var. Gözleri yaşları ama başları hep yukarıda…  Bu alçaklara karşı dik duruşa katılan annelerimizin sayısı ise her geçen gün artıyor. 

Ancak önceki gün Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Ağaçkoru köyü mevkiinde odun toplamaya giden vatandaşları taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu 7 sivil vatandaşımız şehit verdik.  Hain saldırının ardından HDP’li Kulp Belediye Başkanı gözaltına alındı. Sabah yapılan operasyonda ise olay ile bağlantıları olduğu değerlendirilen HDP Kulp İlçe Başkanı Abidin K. ile Belediye Fen İşleri Müdürü Şener A. gözaltına alınmıştı.

Yapılan bu alçak saldırı birçok mesaj içermekle birlikte artık bizlerin de harekete geçmesi gerektiğinin mesajını veriyor.  Artık tam sıkı kenetleme zamanı geldi. 

Saldırının ilk sebeplerinden birine bakacak olursak, çocukları için eylem yapan annelere karşı misilleme saldırısı yapılmış ihtimali öne çıkıyor.  

Bir ikinci mesaj da kayyum meseleleri olabilir.

Ancak bu saldırı ve saldırı sonrası yapılan gözaltılar ilerleyen günlerde kayyum meselelerinin daha da büyük dalgalar halinde artabileceğinin sinyallerini de veriyor.

Ancak asıl görülmesi gerek tablo çok farklı.

HDP binası önünde başlayan annelerin eylemi bu ülkenin kaderini değiştirebilir.

Ve ben inanıyorum ki o lanet binanın önündeki eylemler her geçen gün büyüyerek tüm yurda yayılacak.

Şanlı tarihimizdeki savaşlarımızda annelerimizin nasıl büyük görevler üstlendiğini, canlarını dişlerine taktıklarını biliyoruz.

Yıllardır bu ülkenin başına bela olmuş, çocuklarımızı bizden almış olan bu alçak terör örgütün bu ülkedeki sonunu da yine kahraman annelerimiz getirecek.

Yapılan bu alçak saldırı 7 canımızı daha aldı bizden ama biz tek bayrak altında daha da kenetlenerek güçlenmeye devam edeceğiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?