Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Amerika bize demokrasi getirmesin!!! – 23 Nisan 2019
  • 0
  • 23 Nisan 2019 Salı
  • +
  • -

Türkiye’nin son 3 gündür ana gündem maddesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan fiili saldırı. Saldırının bir şehit cenazesinde gerçekleştirilmiş olması ise bambaşka bir konu. Bu durum CHP’yi terör örgütüyle bir gösterme sonucu ortaya çıkan öfkeni dışa vurmasıdır. AK Partililerde çok iyi biliyor ki CHP bu ülkenin bir siyasi partisi hatta Atatürk’ün kurduğu partidir. Terörle bir ilişkisi yoktur. İçinde çürük elmalar olabilir lakin unutulmamalıdır ki AK Parti içindeki FETÖ’cüler ne ise CHP içinde ki teröristlerde aynısıdır.

Bu gerçekleri bir kenara koyar isek asıl sorumluların provokatörler olduğu çok malumdur. Nasıl ki bir gazete şehitler için İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef gösterdiyse, O şehit cenazesinde de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlukendini bilmez üç beş cahil tarafından hedef gösterilmiş, halk galeyan getirilmiştir. Durum çok vahimdir, sonuç ise hafif atlatılmıştır.

Neden mi? Olay sonrası hem AK Parti kanadından hem de CHP kanadından nefret kusan söylemlerden dolayı. Sosyal medya üzerinde birbiriyle restleşen iki tarafın aklı kıtları tamda istenildiği gibi hareket ediyor. Yıllardır Türkiye üzerinde oynanan oyunlar da sonuca varmak için bir fitil ateşlenirken,birileri de bu ateşe körük oluyor. İşte asıl önemli nokta burası. Yüzyıllardır bu topraklarda kardeş kardeşe yaşayanları aynı Suriye gibi, aynı Irak gibi, aynı Libya gibi birbirlerine kırdırmak istiyorlar.

Sınırlarında terör belası ile uğraşan Türkiye içeride de kardeş kavgasına maruz kalırsa,birilerin istediği ortam oluşmuş olacaktır. Güçlü Türkiye yerine, kolu kanadı yaralı kendi ayakları üzerinde duramaya bir ülke ortaya çıkacaktır. Sonrası mı ne olur? İşte burasını düşünmek bile istemiyorum. Eğer biz kardeş kavgasına düşersek Amerika bize demokrasi getirir!!! Ve sonrasını yok olmuş bir toplum oluruz. Türkiye’yi bölmek isteyen sözde dost görünümlü düşmanlarımız anında bu vatan topraklarını bölüşmeye başlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde her karışından şehit kanı olan bu güzel ülkemi bölmeye parçalamaya kimsenin gücü yetmez. O nedendir ki sağcısı-solcusu, ülkücüsü- muhafazakarı kısacası ben Türküm diyen bu vatan evlatları sakın oyuna gelmeyin. Biz oyuna gelirsek Amerika bize demokrasi ile gelir ki gerisi malum!!!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?