Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Bursa fetih için hazır… – 4 Nisan 2019
  • 0
  • 04 Nisan 2019 Perşembe
  • +
  • -

Bursa’nın Fetih Şenlikler bu kent için bir marka değer oldu bile.Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ustalık döneminin ilk icraatı olarak şenliğin tanıtımı ile karşımıza çıktı. Başkan Dündar’ın keyfi yerinde idi. Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 15.cisi düzenlenecek olan Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nde kentte dolu dolufestival havası estirecek. Programla birlikte yeni dönemde nasıl bir belediyecilik yapacağını da anlatan Dündar görünen o ki Bursa’ya kalıcı değerler bırakmaya devam edecek.

Fetih şenlikleri programının detayları iç sayfalarda mevcut lakin bana göre en önemeli kısmı ise başlangıcı. Yarın Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Divanı Sergisi ile Kanuni Sultan Süleyman Dönemi ve Bursa Sempozyumu ile başlayacak olan şenlikler yaklaşık 15 gün sürecek.  Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile kenti turizm alanında önemli bir adım ileriye taşıyan Mustafa Dündar yarın dolaylı olarak da uluslararası alanda müzenin tanıtımını yapmış olacak.

Başkan Dündar iddialı konuştu; “Bursa’ya bayram havası yaşatacak olan Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri, Osmanlı’nın dünyaya yaydığı dostluk, barış ve kardeşlik duygularının yeniden tesis edilmesine katkı sağlayacak” Uluslararası sempozyumlarla desteklen Fetih Şenliği gerçekten de Bursa’nın bir marka değeri olmuş durumda. Bursa’nın geleceği için bu şenlik program Osmangazi Belediyesi’nin bir etkinliği olmaktan çıkıp tüm kentin sahiplenmesi gereken bir çalışma.

****

İtirazların sonucu ne olur…

Türkiye 31 Mart’ta unutulmaz bir seçim yaşadı. Yerel yönetimlerin belirlendiği seçimlerde birçok il ve ilçede sonuçlara itiraz var.  İtirazın merkezinde olan iller ise İstanbul ve Ankara. Bu iki kentte ilk sayımlara göre AK Parti seçimi kaybetti. Lakin itirazlar sonucunda ortaya çıkan her yeni bilgi sonuçların değişebileceğini ortaya koyuyor. Kanımca Ankara için bu pek mümkün değil. Keza Bursa’da CHP sonuçlara itiraz etti, lakin bana göre değişim olmayacak.

Fakat İstanbul için aynı şeyleri söylemek çok da mümkün değil. Mega kent için 30 binin altında ki fark çokta önemli değil. Zira Geçersiz oyların 2 yüz binin üzerinde olduğu düşünülürse yeniden sayım sonrası her şey olabilir. Bir de dip not. CHP adayı Ekrem İmamoğlu için. Seçimi kazanmış olsa bile mazbatasını almadan resmen başkan olmuş sayılmıyor. Kesin sonuçları beklemeden belediye başkanı gibi hareket etmesi doğru değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?