Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Bursa mücadelesi kıran kırana… – 29 Mart 2019
  • 0
  • 29 Mart 2019 Cuma
  • +
  • -

31 Mart öncesi hem iktidarın hem de muhalefetin gündeminde en fazla olan il hiç şüphe yok ki Bursa. Cumhur ittifakı olarak AK Parti’nin kalesi konumda olan Bursa’yı kaybetmemek için tam gaz çalışırken, Millet İttifakının adayı Mustafa Bozbey de kazanmak için varını yoğunu ortaya koyuyor. Bozbey, seçim sürecinde değim yerinde ise karış karış Bursa’yı gezi. Başta Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti’nin adayı Alinur Aktaş da kazanmak için gece gündüz çalıştı. Millet İttifakı son kozunu dün meydanda oynadı.

 

Dün Gökdere Meydanı’nda Millet İttifakı’nın liderleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçmenleri ile buluştu. İki lider alana belirtilen saatten yaklaşık bir buçuk saat geç geldi. Havanın soğuk olmasına ve mitingin gecikmesine rağmen hatırı sayılır bir kalabalık vardı. İlk sözü alan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey etkili bir konuşma yaptı. Sonrasında söz alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hedefinde ise AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı.

 

Finalde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde de AK Parti vardı. Bu seçimin beka seçimi olmadığını belirten Kılıçdaroğlu; ekonominin geldiği noktayı anlattı. “Elinizi vicdanınıza koyun öyle oy kullanın” diyen Kılıçdaroğlu AK Parti seçmenine de CHP’ye oy vermesi için çağrıda bulundu.  Gökdere dün görmediği bir kalabalık gördü. Eğer mitinge katılım sandığa yansırsa Bursa’da gülmeye yakın tarafın Millet İttifakı olacağını söyleyebiliriz. Tabi son kararı sandıkta seçmen verecektir.

 

Seçime 48 saatten az bir süre kala Bursa’da sonucu belirleyecek olan kararsızlar saflarını belli ettiği anda sandık sonuçları da netleşmeye başlayacaktır. Yerel seçimler öncesi Bursa’da iyi bir strateji yürüten ve birçok yerde doğru adaylarla seçime giden Millet İttifakı’nın sürpriz yapacağı kesin. Bakalım 1 Nisan sabahı bahar mı gelecek yoksa Gönül Belediyeciliği mi sürecek hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?