Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Bursa sıçramaya hazırlanıyor… – 1 Mayıs 2019
  • 0
  • 01 Mayıs 2019 Çarşamba
  • +
  • -

Dün güne, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın daveti ile Merinos Göl Park’ta gerçekleştirilen basın toplantısı ile başladık. Toplantını konusu, Türkiye’nin en büyük bilim festivali olma özelliği kazanan Turkish Airlines Science Expo’ydu. Bu yıl 8.si yapılacak olan ve 2-5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek festivale 2 yüz bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Başımıza icat çıkarın sloganı ile yola çıkan festivalin detayları iç sayfalarda mevcut.

Başkan Alinur Aktaş festival toplantısını ardından geçtiğimiz günlerde Kızılcahamam’da gerçekleştirilen AK Parti kampında yaşananlarla ilgi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aktaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk önce Bursa ekibiyle görüştüğünü belirterek yeni dönemde neler yapacaklarını Erdoğan’a sunduklarını ifade etti.

Önümüzdeki dönemde Büyükşehir, BUSKİ ve belediyeye bağlı şirketlerin yönetiminde ciddi yapısal değişiklikler yapacaklarını ifade eden Başkan Aktaş kent dışından gelecek yöneticilerin de olacağını sözlerine eklerken, yönetici anlamında Bursa’nın değerlerine de sahip çıkacağına vurgu yaptı. İşin özeti şu çalışmayan yöneticilere yol göründü.

Malum Bursa AK Parti’nin seçim kazandığı en önemli Büyükşehir. Parti içinde de gözbebeği konumda. Bu özelliğinde dolayı da Erdoğan’ın Bursa’ya özel önem verdiği aşikar. Yapılan toplantılarda da Bursa özelinde Erdoğan ilgili bakanlara talimatlar vererek yatırımların gerçekleşmesi ve mali destek konusunda Bursa’nın önünü açmış. Bu demek oluyor ki Bursa yakın zamanda hızlı bir yatırım atağına kalkacak.

İlk hedeflerinin ulaşım ve imar olduğunun altını çizen Aktaş, Acemler Kavşağı, Şehir Hastanesi bağlantı yolları, T2 tramvay hattının ve nitelikli kentsel dönüşümün ilk hedefleri olduğunu söyledi. Belediyeyi devraldıktan sonra borcunun önemli bir kısmını kapadıklarını belirten Alinur Aktaş, mali durumun da her geçen gün iyiye gittiğini vurguladı.

17 Ay önce göreve geldiğinde emanetçi denilen Alinur Aktaş’ın kalıcı olduğunu artık herkes anlamış durumda sanırım. Alinur Aktaş, AK Parti içerisinde 31 Mart seçimlerinde Bursa’yı yeniden kazanarak en başarılı belediye başkanı oldu. Bu başarının karşılıksız kalmayacağı kesin. Seçim sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sürekli telefonda konuştuğunu ifade eden Alinur Aktaş öyle görünüyor ki Ankara rüzgarını arkasına aldı. Yelkenlerini tam dolduran Aktaş bundan sonra tam yol ileri diyecek ve Bursa’yı uçuracaktır…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?