Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Erdem; “Gönlümüz tek adaydan yana” – 8 Kasım 2019
  • 0
  • 08 Kasım 2019 Cuma
  • +
  • -

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre sürecinin başlaması ile birlikte CHP kulisleri de hareketlendi. Bilgi kirliliğin bol olduğu bu dönemde Kent Gazetesi olarak Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret ettik.  Başkan Erdem ile hem belediye çalışmalarını hem de kongre sürecini konuştuk. Ha bir de eski başkan Mustafa Bozbey ile aralarının nasıl olduğunu sordum. İlk cevap da bu oldu.

Mustafa Bozbey ile 25 yıla yakın dostluklarının olduğunu hatırlatan Başkan Turgay Erdem, 15 yıl da birlikte çalıştıklarını yineledi. Kendisi ile aralarında en ufak bir sorun olmadığını ifade eden Erdem bu konulara takılmadıklarını üstüne basa basa vurguladı. Hem Mustafa Bozbey’i hem de Turgay Erdem’i uzun yıllardır tanırım aralarında bir sorun olacağını ben de zannetmiyor. Görünen o ki bu konu parti içindeki bir takım insanların ortaya attığı dedikodudan ileri geçmiyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bu dönem neler yapacağını da konuştuk. Öyle çok büyük projeleri yok. Bununun nedenini de hayalci değil gerçekçi olmakla destekliyor. Belediyelerin içinde bulunduğu mali durum itibarı ile büyük projeler yapmalarının mümkün görünmediği ifade ede Erdem, önceki yıllara göre gelirlerinin ciddi oranda azaldığına işaret etti. Bu dönem FSM’de ki hastane alanının Büyükşehir Belediyesince projelendirilerek Podyum Park ve FSM bulvarına entegre edilmesini isteyen Erdem, “Bu alanı bize vermiyorlar. O zaman ilgili kurumlar adım atsın Büyükşehir’de planlasın bize ne görev düşüyorsa biz yapmaya hazırız” diyor.

Sohbetin son kısmı ise Cumhuriyet Halk Partisi’nde ki kongre süreci idi.  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem kongre sürecinin CHP’ye yakışır bir şekilde gerçekleşeceğini belirterek; “ 17 ilçe ve il başkanını önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz. Genel başkanımız ‘tek aday’ ile kongrelere gidilmesi noktasında öneride bulundu. Gönlüm uzlaşı sağlanarak kavga gürültü olmadan tek adaylarla seçime gidilmesinden yana. Lakin CHP’de her daim demokrasi işler aday olacak kişiye de sen aday olma denmez” ifadelerini kullandı.

Erdem’in gönlünden her ne kadar tek adaylı kongreler geçse de Cumhuriyet Halk Partisi’nden bu mümkün  değil. Tek amaçları “ben” olan Ce Ha Pe’liler böyle bir kongre sürecine asla müsaade etmez. Zaten kulislerde de Ce Ha Pe’liler çoktan çalışmaya başladı bile. Gerek ilçe başkanlıklarında gerekse il başkanlığı seçimlerine hazırlanan bu cenah, var olduğu sürece CHP’nin dışarıdan kendine düşman aramasına gerek yok.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?