Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
MEDICANA Bursa iddialı… – 2 Mayıs 2019
  • 0
  • 02 Mayıs 2019 Perşembe
  • +
  • -

Sağlık; şüphesiz ki hepimizin önceliği olan bir konu. Eğer sağlığımızda sorun varsa yaşantımızın her dakikasında problem var demektir. Başımız ağırsa dengemiz bozulur, dişimiz ağırsa, düşünmek bile istemiyorum. Hepimizin aradığı ise nitelikli, kaliteli ve ilgili sağlık hizmeti. Devlet eliyle son yıllarda yapılan yatırımlarla sağlık sektörü ciddi gelişmeler sağlasa da özel sağlık sistemi hayatımızda önemli bir yer edinmekte. Katkı paylarını ödemeye razı olan bireylerin büyük çoğunluğu özel sağlık hizmeti almayı tercih ediyor.

Bursa’da devlet eliyle yatırımı tamamlanan ve yönetilen hastaneler sağlık hizmeti verme konusunda önemli bir orana sahip. Lakin özel sağlık kuruluşlarının verdiği hizmetlerde yadsınamayacak düzeyde. Yıllardır Bursalılara hizmet veren yerel markaların yanı sıra son dönmede Bursa’da açılan İstanbul merkezli özel hastaneler hem hizmet kalitesi noktasında hem de nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti verme noktasında birbirleri ile yarışıyor. Yakın geçmişte bu yarışa katılan MEDICANA Bursa Hastanesi de bunlardan biri.

Geçtiğimiz günlerde gazetede konuğumuz olan MEDICANA Bursa Hastanesi’nin yeni Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı hedeflerini bizlerle paylaştı.  MEDICANA markası ile Türkiye’nin çeşitli illerinde 11 hastanelerinin olduğunu ifade eden Karşı, öncelikli hedeflerinin Bursalılara kaliteli sağlık hizmetini en iyi şekilde vermek olduğunu ifade etti. MEDİCANA’nın Türkiye’deki ilk üç grup hastanelerinden biri olduğunu ifade eden Karşı, Bursa hastanesi olarak her alanda grup lideri olma gayretinde olduklarını belirtti.

Yerli ve öz sermaye ile kurulduklarının altını çizen MEDICANA Bursa Hastanesi’nin Genel Müdürü Karşı; “Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız çok nitelikli ve tecrübeli kişilerden oluşmakta. Hastalarımızın tedavi sürecinde her alanda en iyi hizmeti almalarını sağlamak bizim öncelikli görevimiz.” dedi. Gerçekten de sağlık hizmetinin kaliteli olması çok önemli. Doktorların iyi olmasının yanı sıra yoğun bakım ve tedavi odalarında alınan hizmet, kişilerin memnuniyetini ve iyileşme sürecini etkileyen unsurlar. Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı da bu konuda ne kadar titiz olduklarını bizlere net bir şekilde anlattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?