Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Milletvekili Dr. Mustafa Esgin bir yılın hesabını verdi- 30 Ağustos 2019
  • 0
  • 30 Ağustos 2019 Cuma
  • +
  • -

Önceki gün alışık olmadığımız bir davet aldık.  “Mustafa Esgin bir yılın hesabını veriyor” başlıklı davette; “AK Parti 27. Dönem Bursa Milletvekilliği sürecimin 1. yılını Bursa’mıza hesap veriyorum” ifadelerini kullanmıştı vekil Esgin. Belediye başkanlarının çalışma dönemlerinde yaptıkları icraat tanıtım toplantılarına çok alışkınız lakin bir milletvekilinin halka hesap vermesine ile ilk kez şahit olduk. Esgin’in toplantısına basının da ilgisi oldukça yoğundu.

“Bir milletvekili olarak hesap verebilir olmak önemlidir” ifadelerini kullanarak söze başlayan Mustafa Esgin bir yıl içerisinde neler yaptığını anlattı. Meclis çalışmalarından, Bursa ile ilgili projelerin takibine kadar en ince bir detayı bile atlamadı. Esgin’in çalışmalarında bana göre en önemlisi ise bir yıl içerisinde 17 ilçeni tamamını ziyaret ederek, 221 mahallede vatandaşla buluşması. Zira seçilmesinin hemen ardından “Vekil burada vekil her yerde” mottosu ile sürekli vatandaşın içinde olan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin önemli bir olaya imza attı. 

“Hiçbir gerekçe başarısızlığa engel olmamalıdır” diyen Esgin muhalefet vekillerine de çağrıda bulanarak “Ortak hedeflere birlikte yürümeliyiz” dedi. Gerçektende Bursa için hayati önem taşıyan projelerde herkes elini taşın altına koymalı. Esgin’in bu davranışı da diğer vekillere örnek olmalı. Zira AK Partili vekiller arasında Dr. Mustafa Esgin’in yanı sıra Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Refik Özen’i sahada sık sık görüyoruz. Onları az biraz Zafer Işık takip ediyor. Diğerlerindense ses seda çıkmıyor. Muhalefet vekillerine gelince onlarda da durum çok farklı değil. “Velhasıl Bursa” diyerek sözlerini tamamlayan Dr. Mustafa Esgin görünen o ki daha çok çalışarak Bursa için faydalı işlere imza atacak. 

*****

Zafer Bayramı kutlu olsun…

Bu gün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının başlattığı Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasının ardından ilan edilen ve zaferi betimleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı, 97. yıl dönümünde tüm yurtta coşkuyla kutlanacak.  Bayram öncesi Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sözleri ile başlayana tartışmalar soğumuşken, Büyükşehir Belediyesi öyle bir çalışmaya imza attı ki yine Türkiye çapında adından söz ettirdi.   Bursa Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ruhunu yolculara yaşatmak amacıyla tiyatro oyuncuları tarafından BursaRay’da gösteri düzenlendi.  Sosyal medyada binlerce kez izlenen ve beğeni alan gösteri Türkiye’de gündem oldu.  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da “zafer ruhu” adlı klipi twitter hesabından paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?