Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Sanal ofiste 40 bin takipçi… – 22 Mart 2019
  • 0
  • 22 Mart 2019 Cuma
  • +
  • -

Şüphe yok ki bu yerel seçimin merkezinde Nilüfer var. Zira mevcut Başkan Mustafa Bozbey’in Büyükşehir’e aday olması sebebiyle hem CHP’li adaylar hem de AK Parti’li belediye başkan adayları Bozbey üzerinde siyaset yapıyor. Dün Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan adayı Necati Şahin gazetede konuğumuz idi. Nilüfer’i bu dönem AK Partiye kazandırmak konusunda iddialı olan Necati Şahin en önemli projesinin eko köyler ve karavan park projesi olduğunu söyledi.  Sanal seçim ofisi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahin şu anda yaklaşık 48 bin takipçilerinin olduğunu ifade etti.

 Nilüfer’de rakibin Turgay Erdem olduğuna dikkat çeken Necati Şahin seçmende bir de rica bulundu. “Lütfen beni Turgay Erdem ile karşılaştırın.” Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey malum Büyükşehir’e aday. Bozbey Millet İttifakı adaylarını sürüklese de rakibi Necati Şahin değil Alinur Aktaş. Bu bakış açısı ile Necati Şahin isteğinde haklı. Nilüfer’de her gecen gün daha iyiye gittiklerini ve seçmen tercihlerinin değiştiği ifade eden AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin 31 Mart’ta kazanan taraf olacaklarını iddia etti.

****

BİZ ÖNDEYİZ”

Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili Yıldırım Belediye Başkan adayı Özgür Erdursun dün projelerini açıkladı. OTOSANSİT’te ki düğün salonunda gerçekleştirilen toplantı, önceki organizasyonlara nazaran zayıf kalmıştı.  Salon tam olarak dolmadığı gibi partililerde heyecan yoktu. Önceki organizasyonlarda şahit olduğumuz coşkulu görüntülerden eser yoktu. “Huzurlu Yıldırım Mutlu Gelecek” sloganları ile projelerini anlatmaya başlayan Erdursun’u İyi Parti İl Başkanı Yahya Bahadır, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Osmangazi Belediye Başkan adayı Erkan Aydın ile milletvekilleri, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Yüksel Özkan’nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey yalnız bırakmadı. Özgür Erdursun dersini iyi çalışmış. Yıldırım’ın sorunlarını yerinde tespit etmiş. Hatta ekibi rep formatlı şarkı bile bestelemiş ki oldukça da güzel olmuş. En dikkat çekici projesi de “Festival Park” çalışması idi. Marmara’nın en büyük yaşam ve eğlence parkı olarak planlanan proje gerçekleşirse Yıldırım için güzel olur.  Daha sonra söz olan CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de iddialı konuştu. Alışılmış konuşmalarının dışında bir üslup sergileyen Bozbey; “Biz öndeyiz. Şimdi aradaki farkı nasıl açarız onun için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?