Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
“Türkiye iyi olacak” – 26 Mart 2019
  • 0
  • 26 Mart 2019 Salı
  • +
  • -

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu ile tanışıklığımız 20 yıl oldu. Henüz 38 yaşında iken 1999 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu süreç içerinde siyaset ile her daim iç içe idi. AK Parti’nin kurucular kurulunda yer almasına rağmen ilkeleri doğrultusun yanlış giden bir şeyler olacak ki sonrasında yolunu ayırdı. Meral Akşener  ile İYİ Parti’nin kuruluşunda yer alan Tatlıoğlu 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti Bursa milletvekili seçilerek mecliste bu kenti temsil etmeye başladı.

Dün İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Bacak ile birlikte gazetede konuğumuz olan Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ile son düzlüğe girilen yerel seçimlerimi konuştuk. Cumhur ittifakının bu seçimleri genele yayma ve güvenlik sorunu varmış gibi gösterme çabasında olduğunu ifade eden Tatlıoğlu; “31 Mart’ta vatandaşımızı kendisini yönetecek yerel yöneticileri seçecek. Bursa’da Mustafa Bozbey seçilirse beka sorunu mu olacak. Mustafakemalpaşa’da Şükrü Erdem seçilirse güvenlik sorunu mu olacak. AK Parti ve MHP görmek istediğini gösterme çabasında.” ifadelerini kullandı. Aslına bakarsanız doğru da söyledi. Konu güvenlik değil yerel yöneticileri belirleme seçimi.

 Seçim yasaklarına girdiği için Porf. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun elinde bulunan sıcak anket sonuçlarını ne yazık ki sizlerle paylaşamıyorum lakin sonuçlara göre hocanın keyfi fazlası ile iyiydi. 31 Mart’ta 5 kala Millet ittifakının başarılı olacağından şüphe duymayana İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr.İsmail Tatlıoğlu; “Biz bu seçimi kazandığımızda asıl kazanan halk olacak. AK Parti genel seçimi kaybetmemek için mücadele edecek,  bizde önümüzdeki genel seçimleri kazanmak için çok aman çok çalışacağız.” dedi. Bu seçimde sürprizlerin olacağı muhakkak bakalım sonuçlar açıklandığında Hoca’nın iddiası tutacak mı hep birlikte göreceğiz.

Geçmiş dönem siyasetinden de örnekler veren İsmail Hoca; “Eskiden adaylar medyada karşılıklı tartışırlar, Bursa için düşüncelerini açıklarlardı.  Ben aday olduğumda dört belediye başkan adayı aynı anda televizyona çıkıp soruları yanıtladık. Halk da karar verdi. Ben isterim ki bu gün de adaylar ama dijatal ortamda ama televizyonlarda çıkıp Bursa için yaptıklarını ve yapacaklarını anlatsın. Kime oy vereceğine bırakalım halk karar versin.”  İfadelerini kullandı. Hoca’nı tespiti gerçekten de doğru eskiden adaylar kozlarını halk önünde paylaşırdı şimdi ise karşı karşıya bile gelmiyorlar.  Daha çok nokta mitinglerinde vatandaşlarla bulaşarak projelerini açıklıyorlar. Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu kalkarken de noktayı koydu “1 Nisan sabahı Türkiye iyi olacak.” 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?