Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Aktaş: ‘Konuşma değil icraat zamanı’ – 9 Nisan 2019
  • 0
  • 09 Nisan 2019 Salı
  • +
  • -

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 17 ay sonra dün halk tarafında seçilmiş belediye başkanı olarak mazbatasını aldı.  Bursa Adliyesi konferans salonunda düzenlenen törende Aktaş’ı ilçe belediye başkanları milletvekilleri ve İl Başkanı Ayhan Salman yalnız bırakmadı. Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Ali Rıza Bir’in elinden alan Başkan Aktaş, ilk mesajı önemliydi; “50 bin civarında oy farkı ile Bursa’nın seçilmiş belediye başkanı oldum. Bu farkın ne olduğu hiç önemli değil. Ben Bursa’nın seçilmiş belediye başkanıyım. Oy vereninde vermeyenin de başkanıyım.  Bu milletin bize gösterdiği desteğe, gecemizi, gündüzümüze katarak cevap vermemiz gerekiyor. Yolumuz uzun, yükümüz ağır, yapacağımız çok iş var. Konuşma değil icraat zamanı”.

Önümüzdeki süreçte birlik ve beraberlik mesajı veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 3 gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü belirterek yeni dönemde Bursa’nın yatırımlarda çağ atlayacağını vurguladı. İstanbul seçimleri netlik kazanmasa da AK Parti için kanılmış en önemli büyükşehir Bursa. Bu nedenle önümüzdeki dönemde merkezi hükümetin Bursa’ya vereceği destek kat kat artacaktır. Bana göre Alinur Aktaş ile Bursa değim yerinde ise şaha kalkmaya hazırlanıyor. Konuşmasında kentin geleceği için her kesimin görüşlerine kapılarını açık tutan Alinur Aktaş, toparlayıcı birleştirici bir yönetim anlayışı ile yeni dönemin startını verdi.

Oktay Yılmaz mührü aldı…

Dün mazbatasını alan bir başka isim de Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’dı.  Başkanlığının resmiyet kazanması ile Yıldırım Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim törenine Oktay Yılmaz’ı vatandaşlar yalnız bırakmadı. Kalabalık bir grupla belediyeye gelen Yılmaz, düzenlenen tören ile ilçenin mührünü eski başkan İsmail Hakkı Edebali’nin elinden aldı.

Tören öncesi belediyenin önünde vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, mevkilerin, makamların geçici olduğunu asıl olanın hizmeti elden ele, gönülden gönüle ulaştırmak olduğunu vurguladı.  “Kaybedecek vaktimiz yok” diyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz yoğun bir çalışma temposu ile hizmet edeceğini söyledi. Daha sonra başkanlık makamına çıkan Oktay Yılmaz İsmail hakkı Edebali’den sembolik olarak ilçenin mührünü devraldı. Bundan sonra eski başkan olarak anılacak olan İsmail Hakkı Edebali Yılmaz’a başarılar dilerken mali veriler hakkında bilgi verdi.  Dün ki devir teslimde gördük ki Edebali’nin ifadelerine göre belediyenin borcu ile gayrimenkul karşılıkları neredeyse birbirini karşılıyor. Mali verilerin gerçeklik durumunu ise başkanlık koltuğuna oturan Oktay Yılmaz  ve ekibi yakın zamanda görecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?