Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
ARSİYAD’an Ekonomi Buluşmaları
  • 0
  • 03 Aralık 2019 Salı
  • +
  • -

Sivil toplum kuruluşları günümüzde önemli bir konuma sahip, hemşeri ve kültür sanat derneklerinin yanı sıra iş insanlarının kurduğu dernekler önemli çalışmalara imza atıyor. Bu anlamda Bursa’da yüzlerce dernek var. Tabela derneklerini bir kenara koyarsak iş yapan oldukça çok sivil toplum kuruluşu var.  Lakin bu derneklerden bir kısmı diğerlerinden farklı olarak çok başarılı ve önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Farkındalığını ortaya koyan derneklerden biri de kısa adı ARSİYAD olan Artvinli Sanayici İş Adamları Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği.

2003 yılında kurulan ve hemşeri grupları arasında ilk sanayici ve iş adamları derneği olan ARSİYAD birçok konuda öncülük ediyor.  Bursalıların yakından tanıdığı Ekonomi Döviz ve Ekonomi Altın ve kuyumculuğun sahibi Gürsel Durmuş’un başkanlığını yaptığı ARSİYAD’ın vizyonu; Türkiye ekonomisinin sosyal ve kültürel dinamiklerinin nitelikli geliştirilmesi için, demokrasi anlayışı ile çalışarak, ülkemizin kendi alanında en saygın sivil kitle kuruluşu olmak. Üyelerini nitelikli geniş çevreler ile buluşturmayı, onları bilgi ve tecrübesinin gelişimine katkı sağlamak ve ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime de katmayı misyon kabul eden ARSİYAD, yine önemli bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor.

Ekonomi Buluşmaları” kapsamında geçtiğimiz günlerde ekonomist Ali Ağaoğlu’nu üyeleri ve Bursalılarla buluşturan ARSİYAD şimdi de ekonomist Mert Yılmaz’ı Bursa’ya getiriyor. 6 Aralık akşamında Almira Otel’de gerçekleştirilecek olan programda İnfo Yatırım Menkul Derğerler A.Ş.’nin  Genel Müdür Yardımcısı olan Met Yılmaz, “Nasıl bir 2020 ekonomisi” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Türkiye ve dünya ekonomisinin 2020 projeksiyonunu değerlendirecek olan Mert Yılmaz ARSİYAD üyelerine ve Bursalılara ekonominin geleceği ile ilgili ipuçları verecek.  

Artvinli Sanayici İş Adamları Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği (ARSİYAD)’nin yönetim kurulu başkanı Gürsel Durmuş Türkiye’nin zor bir ekonomik dönemden geçtiğini ifade ederek gerçekleştirecekleri program ile başta üyeler olmak üzere iş dünyasına ve kamu yöneticilerine 2020 ekonomisi hakkında ipuçları vermek istediklerini ifade etti. Başkan Gürsel Durmuş 6 Aralık Cuma akşamı Almira Otel’de gerçekleştirilecek olan ARSİYAD Ekonomi Buluşmaları’nın çok faydalı geçeceğine inandığını ifade etti. SİAD’ların Bursa’daki etkinliği her kesim tarafından bilinmekte. Ve Bursa merkezli birçok dernek önemli işler başarmakta. ARSİYAD’a bu anlamda üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Darısı diğer derneklerin başına…

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?