Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Başkan Ali Özkan Emin Adımlarla İlerliyor…
  • 0
  • 19 Aralık 2019 Perşembe
  • +
  • -

2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Karacabey Belediye Başkanı seçilen Ali Özkan’ı o gün için diğer başkanlardan ayıran en önemli özelliği uzun boyu idi. Öncesini bilmediğimiz Özkan’ın belediye başkanı olmasının ardından, sonrasını yakından takip ettik.  “Mobil Başkan” olarak görev süresi boyunca Karacabey’i karış karış gezen her daim vatandaşın yanında ola Ali Özkan, 31Mart 2019’da yapılan son yerel seçimlerde de güçlü rakiplerine rağmen ikinci kez Karacabey Belediye Başkanı seçildi.

2014’de göreve geldiğinde “3 T” vizyonu ile görücüye çıkan ve önemli projelere açıklayan Özkan ilk döneminde hatırı sayılır işlere imza attı. Neydi 3 T’nin ana başlıkları; Tarım, Teknoloji ve Turizm. Dediğini de yaptı Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan. Hayal gibi görünen birçok projeyi hayata geçiren ve seçildiği ilk günden itibaren adeta Karacabey’e her alanda sınıf atlatan Özkan’ı Kent Gazetesi olarak makamında ziyaret ettik. 

Özkan’ın anlattıklarının detaylar iç sayfalarda mevcut lakin üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında ilçede geçmişte var olan trafik ve yoğunlu çözmüş olması geliyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, küçük dokunuşlarla yoğunlukları ilçenin geneline yaymış hem merkez rahatlamış hem de her bölge daha fazla canlanmış. Nasıl mı? Tapu müdürlüğü, tarım kredi kooperatifi gibi ilçenin göbeğinde yer alan kamu kuruluşlarını merkezden uzağa taşıyarak.

Tarımsal faaliyetler ve teknoloji OSB konularında çok önemli adımlar atan ve projeleri bir bir hayata geçiren Karacabey Belediye Başkan Ali Özkan asıl sıçramayı ise turizm alanında yapmaya hazırlanıyor. Longoz ve defne ormanlarının tanıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştiren, yanı sıra sahil şeridinde de yaptıkları yatırımlarla yeniliklere imza atan Ali Özkan Avrupa Leylek Köyü unvanına sahip Eskikaraağaç’ı hem ulusal hem de uluslararası arenada tanıtmayı başarmış durumda. İlçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısını her geçen gün arttığına dikkat çeken Ali Özkan’a, ünlü yapımcı ve oyuncu Şahan Gökbakar da son filmi ile kısmen destek oluyor.  Bilindiği gibi “Recep İvedik 6”yı  Karacabey Longoz Ormanlarında çeken ve film platosunu ilçede bırakan Şahan Gökbakar  da ilçe turizmine katkı sağlıyor.

Sözün özü şu ki doğru projeler ve emin adımlarla ilerlerseniz başarılı olursunuz. Bunun canlı ve en son örneği Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan. Ekibiyle, Karacabey Belediye Spor Kulübü’nü 2.Amatör Küme’den 3. Lige taşıyan ve bu sezon grupta şampiyon olarak 2.lige çıkartmayı hedefleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan öyle görünüyor ki yakın zamanda çok daha önemli projelere imza atacak…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?