000Erhancem ÖZTÜRK
000Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’dan Mustafa Bozbey’e Tavsiye…
  • 0
  • 01 Ocak 2020 Çarşamba
  • +
  • -

 

2014 yerel seçimlerini hatırlıyorum da parti içi ön seçimden çıkmasına rağmen zor bir süreçten geçerek CHP Mudanya Belediye Başkan adayı olan Hayri Türkyılmaz ipi göğüslemiş. Sonrasında zaman zaman partilileri ile terste düşse de Mudanyalılar tarafından sevildi ve desteklendi. Kendi bildiği doğrularından şaşmayan Hayri Türkyılmaz ikinci kez belediye başkanı seçilerek doğru yolda olduğunu herkese gösterdi.

Gazetede konuğumuz olan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz  ile hem çalışmalarını konuştuk hem de CHP’nin kongre sürecini. “Cevap veremeyeceğim soru yok” diyen Başkan Türkyılmaz ne sorarsak yanıtladı. 2020 de bir çok projenin açılışını yapacaklarını ifade eden Türkyılmaz, büyükşehir belediyesi ile arasında yaşanan sorunlar için “sorun yok ben Mudanya’nın Mudanyalıların hakkını savunuyorum, mahkeme kararları ile de bunu alıyorum” diyor.  Ve ekledi; “köstek olmasınlar destek olmalarını beklemiyoruz. Mudanya için her şeyi yaparım, yapacağım da

Başkan Türkyılmaz’ın çalışma detayları iç sayfalarda mevcut, gelelim siyaset kısmına. “Kongre sürecinde olan CHP’de örgüt üyelerinin çekişmesi üst seviye çıktı” itirafından bulunan Hayri Türkyılmaz  İl başkanlığı için önemli  bir açıklama yaptı. Mevcut konuşulan adaylardan hiç birinin il başkanı olamayacağını söyleyen Türkyılmaz; “herkesin üzerinde anlaştığı birleştirici bütünleştirici bir aday çıkacak. 5 Ocak’taki Nilüfer kongresinin ardından bu isim açıklanacak” dedi. Gerçektende CHP Bursa örgütünde böyle bir isme ihtiyaç var.  Zira Bursa’da bölünmüş bir görüntü çizen CHP’de birleştirici bir isim zaruri.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Mustafa Bozbey, tekrar aday olmalı mı? Diye sordum. Açıkçası beklemediğim bir cevap verdi. “Evet, Mustafa Bozbey’e bir şans daha verilmeli” diyen Türkyılmaz hemen ekledi. “Bozbey’e tavsiyem seçim sürecinde ve kongre sürecinde yaptığı yanlışlardan ders çıkarmalı. Ben CHP’nin başarısı için her adayla çalışırım” Malum Mustafa Bozbey adaylığı sürecinde Mudanya’da Hayri Türkyılmaz’ı yeniden aday gösterilmesini istememişti. Buna rağmen geçmişi unutan Hayri Türkyılmaz’ın uzattığı zeytin dalı CHP’nin başarısı için önemli bir adım.

***

Türkiye için mutlu seneler…

Bu gün yeni yılın ilk günü. 2019’un son günlerinde tanıtılan yerli otomobil tüm ülkede heyecan yarattı. Bursa’da üretilecek olması da bizler için ayrı bir sevinç odu. İnşallah 2020 de tüm insanlık için her zaman heyecanlı, barış içerisinde, huzurlu ve sağlıklı bir yıl olarak geçer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?