Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Sen de mi Nihat Yeşiltaş…
  • 0
  • 24 Aralık 2019 Salı
  • +
  • -

 

Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde ki Ce Ha Pe’lilerin en yoğun olduğu merkez şüphesiz ki Yıldırım örgütü. Kongre sürecinde bu kişilerin çalışmalarını yakından takip ettik. “Ben” değip başka bir şey demeyen Ce Ha Pe’lilerin kimileri süreç içerisinde saf değiştirdi. Ruhlarında fırıldaklık olan bu kişi ve kişiler CHP’ye zarar vermeye devam edecektir. Yıldırım İlçe Başkanlığı’nı yeniden kazanan Nihat Yeşiltaş da nedendir bilinmez ama üç kuruşa tenezzül eden bireysel çıkarları için en yakınındakileri satan ve arkasından konuşan bu kişiyi il delegesi yaptı. Gerçi Mesut Şahin ve Muharrem Or da aynı ismi il delege listesine yazmıştı. Her halde kimse bu çirkefi karşısına almak istemedi.

 

Aslında bu Ce Ha Pe’linin durumu her daim bellidir. Rüzgâr nerden eserse yönünü oraya çevirir. Daha önce Nihat Yeşiltaş’a söylemedik söz bırakmaya bu kişi seçim sürecinde de kendi hemşerilerine kazık atmaktan çekinmemiş. Önceki delege seçimlerinde hemşerileri ağza alınmayacak küfürler sallayan Ce Ha Pe’li gene bir şeyler kaptı.  Ne diyelim CHP’nin bu gibi kişilere pirim verdiği sürece ilerleyeceği yol, bir arpa boyunu geçmez. Parti yöneticilerinin içtiği çayların parasını hemşerilerinden toplayıp üstünü de cebe atan yeni il delegesi CHP’ye hayırlı olsun.

 

**********

Bursa’nın yeni mekanı Han 16 açıldı…

 

Eskiler görmüştü Yeşil Bursa’yı, ben de belki son demlerine yetiştim. Şimdilerde Bursa’da yeşili arar olduk. Ayağımız toprağa değecek, çocuklarımız doğayla buluşacak diye kenti dışına kaçmak zorunda kalıyoruz. Şehir merkezinde ki birkaç ayrıcalıklı yer dışında neredeyse her yer beton yığını. Rüzgarın sesini dinlemek ve doğa içinde bir şeyler yemek için bir de atlara binip evcil hayvanları tanımak adına Bursa’da yeni bir merkez hizmet vermeye başladı.

 

Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Abdullah Işık Kayapa’nın hemen yanı başında Han16 adında restoran ve binicilik merkezi açtı. Açılışına katıldığım tesis gerçekten iyi düşünülerek özene bezene yapılmış. 6 bin metrekare alana kurulu Han16’da ailelerin keyifli vakit geçirmesi için bütün alternatifler mevcut. Çocuk oyun alanları, restoran ve binicilik mekanın göze çarpan özellikleri.  Açılışta sohbet ettiğimiz işletme sahibi Abdullah Işık “Çocukların doğadan kopmadan aileleriyle birlikte eğlenceli zaman geçirebilecekleri bir mekan tasarladık” diyor.  Han16’nın mutfağında Türk lezzetlerinin yanı sıra Meksika ve İtalyan mutfağından örneklerde mevcut. Çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirmek istiyorsanız Kayapa’da ki Han16’ya uğramanızı tavsiye ederim.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?