Erhancem ÖZTÜRK
Erhancem ÖZTÜRK
erhancemozturk@kentgazetesi.com
Yıldırım’da kalkınma hareketi…
  • 0
  • 15 Ocak 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Göreve gelir gelmez farklı bir yönetilicilik anlayışı sergileyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ilçenin kalkınması ve geleceği için ekibi ile birlikte gece gündüz çalışıyor. Sabah namazı ile birlikte işe koyulan Yılmaz her daim vatandaşın yanında olarak sorunları ilk ağızdan dinliyor.  Sorunları dinlemek kadar çözüm oluşturmak da ayrı bir meziyet. Bu anlamda başta A takımı olmak üzere belediye personeli ile sürekli istişare içinde olan Yılmaz belediyenin en verimli şekilde çalışmasını sağlıyor.

Geçtiğimiz gün Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde düzenlenen personelle istişare toplantısında Başkan Oktay Yılmaz 2019’un değerlendirmesini yaparken 2020’nin de hedeflerini ortaya koydu. Başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personelinin katıldığı toplantıda Yılmaz mali disiplinin devam edeceğini ifade ederken 2020 yılını Yıldırım’ın şahlanacağı dönem olarak tarif etti.

Bu dönem içerisinde yatırımların doğru ve planlı şekilde gerçekleştirileceğin altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz 2020 de en çok fen işlerinin çalışacağına vurgu yaptı. Plansız yapılaşması ile Yıldırım gerçekten sorunlu bir ilçe lakin Oktay Yılmaz’ın izlediği yol doğru ve sonuç odaklı. Gereksiz harcamalardan kaçarak gerçek ihtiyaçların karşılanması Yıldırım’ı şaha kaldırır. Bunu farkında olan Başkan Oktay Yılmaz ve ekibi öyle görünüyor ki 2020 de Yıldırım’a bambaşka bir vizyon kazandıracak.  Tarihi dokunun yanı sıra kültürel mirasla da ön planda olan Yıldırım inşallah bu dönem hak ettiği yere gelir.

***

İYİ Parti’de kongre süreci başladı…

 

Yaklaşık bir buçuk yıl önce atamayla göreve gelen İYİ Parti İl Başkanı Uzm.Dr. Yahya Bahadır dün düzenlediği basın toplantısı ile kongre sürecinin başladığını açıkladı.  Startın 19 Ocak’ta 9 ilçede yapılacak olan delege seçimleri ile verileceğini belirten Yahya Bahadır,  Mart Nisan gibi süreci tamamlamayı planlıyor.  Toplantıdaki tablo bana göre kongre sürecinden daha önemli idi.

İYİ Partililer oldukça yoğun bir şekilde İl Binasını doldurmuştu. Açıklama yaparken İl Başkanı Yahya Bahadır partilileri yanına çağırdı. Yanı sıra orada olan İYİ Partililer de oldukça heyecanlı görünüyordu.  Yaklaşık 2 buçuk yıl önce kurulan ve ilk seçimde yüzde 10’luk barajı aşan İYİ Partililer hala ilk gün ki heyecan ve şevkle siyaset yapıyor. Bu arada atanarak göreve gelen İl Başkanı Uzm. Dr. Yahya Bahadır da seçilerek göreve devam etmek için yeniden aday olacağını da ifade etti…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?