Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
YAPMA HOCAM YANARSIN
  • 0
  • 04 Şubat 2020 Salı
  • +
  • -

Bursaspor sahasında bir kırılma maçından daha mağlup ayrıldı. Bu sene öyle bir sene ki her kırılma maçında beraberlikte olmuyor, gerçekten kırılıyoruz. Ama takıma veya armaya değil. Gerçekten kırılıyoruz. O eşik ne kadar geniş bilmiyorum ama bir türlü atlayamadık.

Maç bitti ve tribünlerde mutsuzluk hakim. Taraftar bu sezon ilk defa bu kadar ilgi gösterdi maça. Bursa’ya gelirken “Acaba 5 yermiyiz” diye düşünen Eskişehir taraftarı maçtan saatler sonra Eskişehirspor Tesislerinde davullu, zurnalı kutlama yapıyor. Bunu yaptıracak kadar büyük bir takım Bursaspor aslında. Ancak bunun değerini bilmeyenler var. Sahada mı? Yoksa kulübede mi? Bunun cevabını bilmem ama bizim birinden tokat yememiz gerekiyorsa Süper Lig yolunda iyi ki dedim maç sonu. İyi ki bu maçta yedik o takatı. Aksi takdirde yenmişsin Eskişehir’i, Osmanlı’yı ve aynı şekilde Adanademir ve Erzurum’da yenmiş. O maçlarda gelecek tokat daha ağır olacak tı. Umarım bu bir kaza, nazar olarak son bulur.

DEĞİŞİKLİKLER OLMADI

İbrahim Üzülmez ilk maçlarda olsa bu mağlubiyete suçu, günahı yok deriz de bu maçta ki mağlubiyet doğrudan sana yazar hocam. Hele ki maçtan sonra ki talihsiz açıklama hiç olmadı “Saha da armanın ağırlığını bilmeyenler var” bu cümle doğrudan saha da oynayan ve sonradan giren futbolculara hitaben söylenen bir cümleydi. Şimdi Osmanlı deplasmanında kadroya almadıklarınla göreceğiz hocam ağırlığı bilmeyenler kimler. Zaten kadro dışı yoksa o zaman da anlayacağız ki ağırlığı bilmeyen kulübede. Evet bir mağlubiyetle sana yüklenecek değiliz ama katılmıyorum hocam “Seleznov olmayınca böyle oluyor” cümlene. Bu takım Seleznov olmadan topladı bu puanları. Hatta sadece Seleznov değil, bir çoğu yoktu hocam. Cruyff’un bir cümlesi aslında tam da burada kullanılacak dilden. Hem ligimizi, hem de Eskişehir maçımızı özetler nitelikte “Topa bir kez dokunuyorsanız, mükemmel oynuyorsunuz. 2 kez dokunuyorsanız, iyi oynuyorsunuz. 3 kez dokunuyorsanız berbat oynuyorsunuzdur. Futbol basittir, zor olan basit oynamaktır” aslında kilit cümle bu. Biz Eskişehir maçında basit oynasaydık bu maçı kazanmıştık. Plansız bir oyunda oyuncu bir şey yapmalıyım diye anlamsız sorumluluklar alır. Aynı Serdar Özkan’ın yaptığı gibi. Top ile her şey olur zannederler. Dünyada en çok topla oynama yüzdesi 3,50 ile Maradona, 3,10 ile de Messi. Demek ki futbol topsuz aksiyonların oyunu. Topa az temas oyunu hızlandırır. Bu düzende TFF 1. Lig de bunu gerçekleştiren bu ligden çıkacaktır. Hocam bu yol kazasıdır. Allah daha büyük kazalardan camiamızı korusun.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?