Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
ADANA’YA GİDEK Mİ?
  • 0
  • 25 Temmuz 2020 Cumartesi
  • +
  • -

Bu aslında bir köşeden ziyade bir yalvarış hikayesi.

Bursaspor’un koca sezon boyunca yaşadığı ve taraftara yaşattığı sıkıntılardan sonra geldi son 2 maça. Sahasında Adana Demirspor ile biraz hakem hatası, biraz şanssızlık, çokça basiretsizlik ve becerisizlik yüzünden 0-0 kaldı. Şimdi zurnanın zırt dediği yerdeyiz, son delikte. Yarın akşam deplasmanda Adana Demirspor’a konuk olacağız. Aman diyeyim Bursa’da ki tutuk futbol, durgun maç yanıltmasın kimseyi. Bizi orada bam başka bir Adana bekleyecek. Şehrin sıcaklığı, futbolcuların da hırsıyla bütünleşmesi an meselesi. Burada maçtan sonra “Sıcak bizi çok etkiledi” gibi cümleler kuruldu ya hani, orada bu bahaneye gerek yok 40 derece de maç oynanacak. Sakın kimse bize sıcaktan oldu, yok halsizdim, yok günümde değildim gibi cümlelerle avutmaya kalkmasın.

Allah rızası için. Bu maçta her şeyi 2 saatliğine bir kenara bırakın. Ne yaparsanız, yapın bu maçı alın. Adana’nın sıcağına kanmayın, yorgunluk, baskı, her şeyi unutun. Sadece maç sonunda Bursa’ya nasıl döneceğinizi, nasıl karşılanacağınızı ve neler kazanacağınızı düşünün. Bu maçı alarak Final’e 10.000 kişi ile uğurlanın, kupayı alın gelin. Bu şehir bunu çoktan haketti. Belki maddi anlamda çok bir şey veremedi, belki sizi çokta mutlu edemedi ancak ne yaparsanız yapın bu maçı alın. Sizden son 2 şarkı istiyor bu şehir. Bu şarkıyı ister siz çalın, ister çaldırın ama bu şehri mutlu edin.

Takım bu arada özel uçakla maç günü sabahtan gidecek Adana’ya. Alacağı bir maçın ardından da inşallah mutlu bir atmosfer de Bursa’ya giriş yapacak. Tek dileğimiz bu maçı alması.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?