Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Biz ne istiyoruz? – 13 Haziran 2019
  • 0
  • 13 Haziran 2019 Perşembe
  • +
  • -

Bursaspor artık öyle bir hal aldı ki.. Şampiyonluktan sonra bedava reklamın en başmimarı oldu. Aklına kim gelirse arma üzerinde rant elde etti. Maddi kaynak buldu mu? Bulmadı mı? Burasını bilemem ama ciddi anlamda sıkıntılı bir süreç var ortada.

Mesut Mestan aday oldu. Hem de son dakika, son saniye oldu. Kimine göre projeydi, kimine göre balon. Ancak elini, vücudunu taşın altına koydu mu? Bence koydu. Listesinde ki isimlere bakıyorum. Öyle bariz bir şekilde kötü diyeceğim adamlar da yok. Bu arada parasal anlam da da büyük isimler maalesef yok. Evet 2, 3 milyon lirayı masaya atacak isimler var ama Bursaspor’da 2, 3 milyonluk bir durum yok. Şuanda tek listeli bir aday var ve destek olmamız lazım.

KESKİN BİR DURUM

Peki ya Mesut Mestan’ın listesinde vardı, sonra çıkarıldı denilen Lemi Keskin durumu ne olacak? Bu noktada olayı yakinen bilen birisi olarak net yorum yapabilirim sanırım. Kendisiyle de defalarca görüştüm, Mesut Mestan ile de görüştüm. Lemi beyin paylaştığı listede Mesut Mestan başkan ancak listesinden kimse yok. Kalanı ise 2 gün ortak hareket ettiği Serhat Yıldırır ve ekibi dahası kendi isimleri.  Listesinde olan Hakan Dinçtürk ile de görüştüm. O da bu durumu şöyle özetledi “Ben Meksika’da olduğum sürede internete giremedim. Lemi bey bana yazmış “Durum bundan ibaret seni listeye yazıyorum” ve belli bir süre sonra “Yazdım seni bilgin olsun” diye. Kendisi bu konuşmayı Türkiye saati ile sabaha karşı görmüş ancak “Zamanında görseydim yazma abi derdim. Fakat görmediğim için de yarı yolda bırakmazdım” dedi. Lemi bey tartışmasız çok iyi bir Bursaspor’lu ancak maalesef şuanda kendisininde her ne kadar “Yüz yılın ihaneti” dediği bu olay yaşansa da mevcut yönetimin destekçisi olmak zorunda. Eğer olurda olmazsa benim de kendisine olan inancım tamamiyle biter ve gerçekten ne kadar yanlış yapılırsa yapılsın elini taşın altına sokması gerektiğine inanırım. Mesut Mestan’ın da bir an önce Lemi Keskin ile görüşüp bu duruma çözüm üreteceğine inanıyorum.

PEKİ YA DİĞERLERİ

Şimdi benim de haberini yaptığım isimlere gelelim. Önce daha önce de aday olan ve çekilen Timur Noyan ile başlayalım. Timur Noyan bir dönem aday oldu ve bir gün kala çekildi. Sonrasında tekrar çıktı ve aday oldu ancak ya takım düştüğü için ya da ekibine güvenmediği için ayrıldı.

Daha sonra ortaya Remzi Cinoğlu, İlhan Parseker, Necmettin Kocaman ve bir çok isim çıktı. Onlarda çok dillendirilmeden kayboldu ortadan. Daha sonra ise Serhat Yıldırır ve ekibi ortaya çıktı. Kendilerine ulaştım ve direk sordum “Siz bu yükü kaldırabilecekmisiniz?” verilen cevap ise bana göre yeterliydi “Ne olursa olsun bu yükü kaldırmak için uğraşacağız ancak sahipsiz bırakmayacağız. Ola ki başka isimler ortaya çıkar o zaman da destek olmak ve tek liste olması için çekiliriz” dedi. Lemi Keskin ile de görüştüm ve birlikte bir liste yaptılar. Daha sonra ne oldu, neler yaşandı bilmem ama Mesut Mestan adına çekildiler. İyi mi oldu? Onu zaman gösterecek ama nihayetinde ben de yakından takip ettiğim bu durum ortaya çıktı. Mesut Mestan bir şekilde aday oldu ve tek liste giriyor. Daha mazbata bile alınmadı ama Adil Cenkçiler hamlesi işe yaradı. Camiada en azından iş bilen birinin ismi heyecan uyandırdı. Devamı ne olur diye Mesut Mestan ile görüştüm “Kongrede açıklayacağım. Ancak herkese rica ediyorum. Kaybedecek vaktimiz yok 15’in de herkes gelmeli” dedi. Demem o ki. İnanıp, inanmamak kişinin kendisine kalmış bir durum. Ancak destek olmaktan başka şimdilik çaremiz yok.

NOT: Asıl önemli konu başlıkta ki gibi “Biz ne istiyoruz” sorusu. Daha kongre olmamış, mazbata alınmamış “Biz bu adamı istemezuk” diyen camianın tanıdığı isimler. Evet herkes birilerini istiyor ama 1 ay boyunca ortaya çıkmayan ve ortada olan adaylar neden çekildi? Diye sorarlar adama…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?