Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Bursaspor’da bir değişim var ama nasıl bir değişim?
  • 0
  • 28 Haziran 2020 Pazar
  • +
  • -

Sahaya yansıyan ilk maçtan hem de bu kadar kısa sürede bir beklentisi olan varmı? Bakıyorum sosyal medyaya herkes harikalar beklemiş, beklenti içerisine girmiş. Evet bizde Bursaspor çıksın 3 atsın, 5 atsın ama maalesef bu kadar kısa sürede bu imkansız. İrfan Buz konusunda bütün camia hem fikir sanırım. Gerçi kimi getirseler de beğenmeyen olacaktır. Kimisini taktiksel, kimisini fiziksel, kimisini ise bilgisel olarak beğenmeyebiliriz. Bursaspor’a bilgi ve tecrübeli kimler geldi, kimler geçti. Biz hepsinde bir eksik bulduk. Bursa olunca adı bu duygunun maalesef beğenmeyen çok olur. Evet belirleyici maç Giresunspor maçı olacak benim için. İrfan Buz’a güveniyorum. Ancak unutmayalım ki ne bu kadroyu o kurdu, ne de kadroda söz sahibi olabildi. Elinde ki malzemeyle bir şeyler yapmaya çalışacak. Bakıyorum eline klavye alan ve kendisine köşe yazmaya yer bulan herkes eleştirmen olmuş. Maç bitmiş, camianın çöküntüsü yeni, yeni kalkmaya çalışırken bir sitede birisi “Takım berbattı, hoca etki etmedi” yazmış. Diğeri başka bir sosyal platformda futbolcuları kötülemiş. Yapmayın abiler, yapmayın arkadaşlar. İlk maç adam daha isimleri bile doğru söyleyemiyor. Kaldı ki kenarda olan bizler neyin ne olduğunu gayet net gördük. Sizler televizyon başında görememişsiniz belli ama İrfan hocanın elinden geleni yaptığını gördük. Daha ilk maçta hem de galip gelmişken hayır olsun bu eleştiriler? Birileri istediği hocayı mı getiremedi? Yoksa İrfan Buz hakkında yaptıkları röportajlar yalanlandı diye mi? Neyse benim için belirleyici gerçi o da erken bir vakit ama malumunuz beklemeye zamanımız yok. Bu takım çıktı, çıktı yoksasını düşünmek bile istemiyorum.

SON 4

Sabredin son 4 maç kaldı. Kaderimiz bir belli olsun o zaman istediğinizi yazın. Sırf okunayım diye, eleştireceğim diye de basit bir bilgiyle yazmayın. Klavyenize 4 hafta daha kilit vurun korkmayın tozlanmaz. Yanlış anlaşılmasın görülen yanlışlar elbette yazılacak. Sadece eleştirmek olsun diye yapmayın. Herkes kendinden sorumludur derler ya hani. Evet ben kendi adıma yazmayacağım. Yazana da her zaman bu köşeden yazmaya devam edeceğim. Her zaman dediğim gibi ben buyum.

BİR SÖZÜM DE SİZLERE

Bu arada bir sözüm de kendisini duayen sanan bir, iki tip var onlara. Duyuyoruz, görüyoruz, söylüyorlar. Kulübü arayıp “Bu Fatih nereden, nasıl bilgi alıyor” gibi cümleler kurup aba altından sopa gösterenlerin isimleri geliyor. Neymiş “Bursa’da tek medya kendileri kalmış, mış” Sen beğensen de, beğenmesen de Bursa’da yeni bir döneme giriş yaptık. Artık biz varız. Biz var olmaya da devam edeceğiz. Sen kokuşmuş çıkarların uğruna haber yapıp, köşeler yazarken biz hep burada her şartta kulübün yanında olduk. Sen de her fırsatta millete sallamasan, telefonlarını engelletmesen senin de telefonların açılır, cevaplarını bulursun. Şimdilik isim vermeyeceğim ama bu köşeden anlarsan en azından susmayı dene biraz daha yoksasını sana anlatmak istemiyorum. Yaşayıp, görmen en faydalı olanı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?