Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Hocam henüz erken değil mi? – 18 Eylül 2019
  • 0
  • 18 Eylül 2019 Çarşamba
  • +
  • -

Bursaspor bu sezon aslında 4 maçta 3 galibiyet kazanmadı.

Özgüven, hırs, azim, birliktelik kazandı. Gençleri kazandı. Tertemiz bir hoca ve ekibini kazandı. Selçuk Erdoğan gibi bir sportif direktör kazandı. Mesut Mestan’ın başkanlığını kazandı. En önemlisi gerçekten bir benlik kazandı.

Takım çıkar ya da çıkmaz şuanda bunu telafuz etmek için çok erken. Zaten bizim en büyük yanlışlarımızdan birisi de “Büyük takımız biz” egosu değil mi? Evet büyük takımız ama maalesef camia değiliz. Camia olabilseydik eğer şuan bu durumda değildik. Biz daha bir kongreyi bile adam akıllı yapamıyoruz ki..

Gelelim asıl konumuza. Evet Kubilay bu senenin kazançları arasında gözüküyor. Zaten beni takip edenler bilir. Kamplarda bile gençlerle röportaj yaparım, Özlüce’de ağırlıklı onları çekmeye çalışırım. Genç oyunculara ve Vakıfköy patentli oyunculara ne kadar değer verdiğimi de söylememe gerek yok sanırım. Ancak son yıllarda yaşananlar o kadar acıttı ki canımızı oraya bile korkarak bakmaya başladık. Hala daha menajerler cirit atıyor kimse kusura bakmasın ama bence orası ailelere bile kapanmalı. Çünkü en büyük menajer onlar. Neyse bu konu derin bir konu asıl konuşmak istediğim Kubilay. Hocam evet Kubilay’a en büyük destek veren birisi olarak net bir şekilde sana katılıyorum. Ancak bu cümleleri kurmak için bence çok erken. Tacı takar taraftar ki Kent Gazete’si olarak seni kırmadık ve tacı taktık Kubilay’a. Ancak hocam aksi bir durumda o tacı bu taraftar bize yedirir. Kubilay yapısı kuvvetli olsa da kırılgan bir kardeşimiz. En ufak tepki de ters tepecektir. Bu sebeple bence çok, çok erken.

Kaldı ki siz her defasında “Çocukların kafası karışıyor. Ben oldum havalarına giriyor” diyen bir yapıya sahipsiniz ki bence bir anlık duygu patlamasının eseri olarak yorumlamak gerekiyor bu cümlenizi. Kaldı ki Sedat, Ramazan, Burak, Çağatay, Ataberk ki Ataberk bence kadroyu hak ediyor. Sırf transfer diye Onurcan’ı kadroya almaya gerek olmasa da Ataberk bence o eldivenin sahibi olmalı. Tahta açılmasaydı şuanda bütün her yerde Ataberk konuşuluyordu bunun da bilincindeyiz. Ancak yine de hocam bu şehir size inanıyor, güveniyor. Kubilay’ı da bence taraftar önüne atmayalım. Sonra 3 sezon uğraşıyoruz kazanmak için.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?