Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
LOBİ Mİ? FOBİ Mİ?
  • 0
  • 21 Şubat 2020 Cuma
  • +
  • -

Son haftalarda herkesin dilinde bir “Bursa lobisi” lafı. Adana Demirspor’u yenersin “Bursa lobisi iş başında” derler. Hatayspor’u yenersin “Bursa lobisi maçı aldı” derler. Gidersin gençlerle deplasmanda Akhisar’ı, Erzurum’u devirirsin hop “Lobiniz batsın” cümleleri. Yahu ne lobiymiş arkadaş. Bu kadar sağlam lobimiz vardıda Şampiyon olduğumuz ligden nasıl düştük biz? Nasıl lobimizi kullanamadıkta kümeye düşmüş Akhisar’ı bağlayamadık geçtiğimiz yıl? Nasıl VAR sisteminden toplamda 24 puanımız yendi? Bunu biz demiyoruz İstanbul medyası ve dahası konuşuyor. Erzurum değilmiydi “Biz ve Bursaspor’un VAR sistemiyle puanları çalındı, iki güzide kulübü lobiyle düşürdüler” diyen?

Siz şuna lobi kılıfı takmayın, gelin erkekçe, mertçe “Bursa fobisi” diyiverin. Adana Demirspor lobiden bahsediyor. Ben de soruyorum lobinin kralının kimde olduğunu aslında herkes biliyor. Metin Korkmaz menajerlik mesleğini bırakıp Adana Demirspor’da görev almış. 2-1 yendiğimiz maçta saha içerisinde bir bakıyoruz Akreditasyonu olmayan bir kişi Güney Adatepe! Kim diye bakıyoruz Metin Korkmaz’ın menajerlik yapan ortağı, çalışanı adına ne dersen. Başkana bakıyoruz Murat Sancak. Lobi mi arıyorsunuz? Buyrun birde bu açıdan bakın.

Erzurum şimdilerde maça odaklanmak yerine Adana Demirspor’un lobi faaliyetlerine katılmış algı üstüne, algı operasyonu içerisinde. Yapma Dadaş’ım sen yapma. Adama hatırlatırlar sonra danışmanınızın kim olduğunu. Durun araştırmayın ben söyleyeyim size hani şu meşhur operasyonda görevden alınan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu döneminde MHK (Merkez Hakem Kurulu”nda hakem atamalarından sorumlu Bünyamin Gezer. Kendisi Erzurum’un danışmanı olarak görev yapıyor. Giresunspor basın sözcüsü Ferhat Kandemir bu konuyla alakalı bir basın toplantısında “Erkan Sözeri, Bünyamin Gezer, Emre Malok üçgeni araştırılsın” demişti. Daha sonrasında zaten Giresunspor bariz hakem hatalarıyla maçı kaybetmişti. Şimdi maalesef ki herkes bir algı içerisinde ya hani. Biz o algı olaylarına girersek Türkiye’de ne hakem kalır, ne araştırılmayacak maç. Şimdi delikanlı gibi buna siz Bursa Fobisi diyin, biz de yolumuza devam edelim.

DİP NOT: 37 puanla kümeye düşen Bursaspor’un VAR’dan çalınan 24 puanını koyduğumuz da 5. Sıraya yerleşen Timsah bırakın kümeye düşmeyi, Avrupa’ya gidiyor. Lobi derken bir daha düşünün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?