Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Neden? – 21 Eylül 2019
  • 0
  • 21 Eylül 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Bursaspor iyi bir başlangıç yapmış, iyi bir sezon geçirme niyetinde sağlam adımlar atıyor. Ancak Yalçın Koşukavak kadro tercihlerinden dolayı eleştirilmeye başlandı bile. Kimse kızmasın, küsmesin, alınmasın ama bırakalım da hoca ne yapacak görelim. O da şanssız aslında. O da istiyor ki elinde Puyol, Ronaldo olsun oynatsın. Sedat kardeşimiz özverili ve gerçekten çok çileler çekti. Bunu bizim kadar hoca da biliyor. Ancak bu kadar da iyi giden bir dönemde kişiler eleştirilmez. Bence de hocanın tavrı sert ama o da haklı. Toplam 5 defa basın toplantısı yapıldı ve hepsinde “O neden oynamadı, bu neden kadroda değil” diye soru ile karşılaştı. Hoca yenilikçi ve istekli. İstiyor ki karşısında ki de yenilikçi olsun. Pozisyon sorsun, taktik sorsun. Ancak maalesef bizde o yok. Evet kişilere hep takılırız ama spor yorumculuğu da budur. Ben yine de tekrarlıyorum. Meslek büyüklerim ayrı, örnek aldıklarım ayrı.  Hepsinden ayrı, ayrı özür diliyorum ama maalesef hoca sonuna kadar haklı. Ben de Bursaspor yararına adımlar attıkça hocanın sonuna kadar arkasında duracağım.

BİZ Mİ KARAR VERELİM?

Hoca aslında son basın toplantısında çok güzel bir noktaya değindi “Bir haftalığına yer değiştirelim. Siz bu tarafa , biz o tarafa geçelim. Oynanmış maçı herkes yorumlar. Bir de elinizde bunca futbolcu varken oynanmamış maçı analiz edip, kadro çıkarın” dedi. Evet bende katılıyorum. Hoca nasıl ki benim işime karışamazsa, ben de onun işine karışamam. Üslup sert olsa da haklı bir üslup bu sebeple ona da kızamıyoruz. Bursa’da şampiyonluktan sonra çok şey değişti. Hele ki kümeye düştükten sonra değişen, değişene. Ben Yalçın hoca, Selçuk hoca ve ekibine güvenenlerdenim. Bekleyelim bakalım neler olacak.

ALKIŞI HAKEDİYORLAR

Ben daha çok iyi ve kötüleri yazmaya devam edeceğim. Kim ne yazar, ne yapar pek takılmadan. Mesela Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde de enteresan işler oluyor. BursasporTv çalışanları 3 kişi.  Özverili, canla başla çalışıyorlar. Geceli, gündüzlü. Bartu Kösemsever sana ayrı parantez açmak istiyorum kardeşim. Emeklerine, hırsına, mücadelene sağlık. Ne olursa olsun bu çocuklar destekleri hakediyor. Ancak yönetim de artık bazı şeyleri düşünmeli. Başkanın nelerle uğraştığının farkındayız. Hele ki son dönemde yaşadığı sıkıntıları tek başına çok az yönetici katkısıyla atlattığının farkındayım. Ona o yüzden bu kadar destek veriyorum. Vermeye de devam ediyorum. Ancak yöneticiler de bir şeyler yapmak zorunda. Bugün 3 puan gelirse fıstıklı baklava tadında olur. Muğla deplasmanına gönül rahatlığıyla gideriz. Ancak yine de dediklerimi bir düşünün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?