Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
ÜZÜLENLER KULÜBÜ
  • 0
  • 16 Mart 2020 Pazartesi
  • +
  • -

Bak İbrahim hocam ben haddimi bilir ve ona göre yorum yaparım. Köşe yazmak gibi bir adete sahip değilim normalde. İçimi acıtan veya çok mutlu olduğumda yazarım. Nasıl ki Hatay’ı yendiğimizde yazdıysam, şimdi de yazarım. Hocam sen Bursa şehri ve bu taraftarla dalga mı geçiyorsun? Devre arası kampında sana “Hocam forvet transferi düşünüyor musun” diye bizzat sorduğumda “Hayır Seleznov, Kubilay ve Ali var” dedin. Şimdi en ufak bir şeyde “Seleznov’a ben mi öğreteceğim gol atmayı, Kubilay, ali yetersiz kaldı. Seleznov olmayınca böyle oluyor” cümlelerinin izahı var mı? Sen görev alacağın kulübe gelirken senden önce görev alan Teknik Direktörü arayıp “Hocam nedir, ne değildir” diye sordun mu? Kusura bakma hocam da sana yazılan 10 puan oldu. Sene sonu 10 puanı ararsak hesabını da sorarlar sana bu şehirde.

İÇİMİZ ACIDI

Her maç olduğu gibi bu maç sonu da bize ayrılan bölümde maç yazısını yazarken yine o sesleri duyduk hocam. Bu sezon ve bundan önceki sezonlarda olduğu gibi. Hani o çok büyük kulüpler dediğin Beşiktaş Bursa’dan puan aldığında çıkardığı, Fenerbahçe, Galatasaray’ın çıkardığı sevinç nidalarını. Bu sezon Bursa’dan 1 puan alan takımların şampiyon olmuşçasına kutladığı sevinç seslerinden bahsediyorum. Onlar bile bu takımın büyüklüğünün farkındayken sen bunu futbolculara nasıl aşılamazsın? Sen Beşiktaş’ta oynarken Bursa’da maça çıktığında yaşadığın korkuyu, takım içerisindeki endişeyi nasıl anlatmazsın hayretle izliyorum. Yahu bir laf var “burası Bursa” evet çok doğru bir laf. Bunu sahada gezen futbolculara ya artık anlat ve deplasmanda 3 puanı al gel, ya da oradan direkt Gelir Vergisi rekortmenleri arasında olduğun İzmit’e dön hoca. Kusura bakma da 10 puanın hesabı ağır gelir insana. Ben eleştirmek için yazmıyorum, yanlış anlamasın kimse. İçimiz acıyor, içimiz.

BU DEĞİLSE HANGİSİ

Maçın hakemi genel anlamda bana göre güzel maç yönetti. Ancak sahada yaşanan bir pozisyon var ki cidden içimiz acıdı. Hocam Traore’nin pozisyonu penaltı değilse, penaltı nedir? Ümraniye’de yaşanan Seleznov pozisyonu, şimdi bu pozisyon. Özer Hurmacı haklı galiba bir kural mı geldi. Bursaspor’a penaltı verenin düdüğü askıya mı alınıyor? Yoksa Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Kandemir’in sarf ettiği sözler doğru mu? Ne demişti Kandemir “Erzurumspor maçı öncesinde hakem konusundaki kuşkularımızda maalesef haklı çıkmış bulunuyoruz. Hafta başı Emre Malok’un maçın hakemi olarak atandığını öğrendiğimizde kuşkularımızın gerçekliği de ispatlanmış oldu. Kuşkularımız daha hakem atamaları olmadan Emre Malok’un bu maça atanacak bilgisinin bize gelmesiydi. Emre Malok’un 2 senede yönettiği tüm maçlarımızda kasti ve hatalı yönetimler, her maçımıza etki etmiş ve damgasını vurmuştur” dedi ve ekledi “Bünyamin Gezer nerelere, kimlere etki edip bu maça Emre Malok’u nasıl atıyor. Bu gücü televizyonlarda yaptığı programlardan mı alıyor, yoksa geçmişte yaptığı MHK’daki yapılanmadan mı alıyor. Lütfen bu konu araştırılsın, Zekeriya beyden rica ediyoruz. Kısacası Erkan Sözeri, Bünyamin Gezer, Emre Malok üçgeni lütfen araştırılsın” buna bir izahınız var mı? Puan farkı açılmasın diye mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?