Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Yapmayın Allah aşkına – 1 Haziran 2019
  • 0
  • 01 Haziran 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Gergin bir sezonu geride bıraktık. Hem de olabilecek en kötü şekilde. Bırakın küme düşmeyi, bir de yeni sezonda yaşanacak sıkıntılar. Geçtiğimiz aylarda yazdığım bir köşe yazısının altına “Siyaset sokmayın kulübe” diye bana ağıza alınmayacak cümlelerle saldıranlar burada mı hala?

Siyaseti kulübe seneler önce soktular. O zaman neredeydi bu ahali? Siyasetin girmediği yer mi kaldı? Bilmem farkındamısınız ama Bursaspor siyasete yenildi. Mete Kalkavan’ı birileri araştırmalı. Son 5 Göztepe maçında görevini layıkıyla yerine getirdi. Gerek saha da, gerekse masa başında VAR’da. Ancak kendisi üzerine düşeni yaptı. Maziye bir bakıldığında kendisinin hangi partiye yakın olduğunu zaten göreceksiniz. Bu cümlelerimden Göztepe şike yaptı algısı oluşmasın. Son zamanlarda moda olmuş vaziyette. Kim ne cümle kurarsa kursun hemen bir yerlere çekiliyor. Burada durum Göztepe’yi de, Bursaspor’u da aşmış durumda.

İktidar ve muhalefet savaşları diyelim geçelim. Biz bu sene düşmeyi hakettik. Son 2 sezondur olduğu gibi. Ancak bu sezon daha çok hakettik. 1060 seçti, yok basın destek oldu. Bu bahanelere sığınmayalım. 1060 seçti ama gelmeyen 2000 kişi de hiç mi suç yok? Hüseyin Akdemir, Lemi Keskin ve Ahmet Bozdemir de suç yok mu? Herkes başkan ben olacağım dedi ve bir türlü egosunu yenip birleşemedi. Hakkını yemeyeyim Lemi Keskin iki adaya da gitti, söyledi. Birleşelim dedi ve bu durumu anlattı. Kimse kabul etmedi. Neyse sözüm onlara da değil artık önümüze bakmamız lazım.

15 HAZİRAN MİLAT OLSUN

Gelin bir ilki gerçekleştirelim ve 15 Haziran milat olsun. İlk defa çoğunluk sağlansın ve ilk oturumda başkanı seçelim. Kulisler oldukça hreketli. Akdemir, Noyan, Kocaman ve Faruk Çelik. Eski Bakan Faruk Çelik aday olur mu? Olmaz mı? Herkes bunun cevabını arıyor ya ben söyleyeyim. Kendisi başka adaylar olursa kesinlikle aday olmayacak. 2010 yılında şampiyonlukta büyük pay sahibi olan ancak siyaset yüzünden neredeyse okadar para buldu diye suçladığımız Faruk Çelik geçtiğimiz akşam bizzat görüşmemizde “Elimi her daim taşın altına koydum, koymayada devam ederim” dedi ama şunu da ekledi “Önce camiada birlik, beraberlik olmalı” bu laftan benim anladığım tek adaylı bir liste olursa göreve gelirim oldu. Zaten bakıldığında da Bursaspor’un kurtuluşu tek liste. Bu Faruk Çelik, Hüseyin Akdemir, Timur Noyan farketmez. İsimlerin hiçbir önemi yok artık. Lobi, güç kimdeyse o başkan olsun. Bir milat daha olsun ve herkes egosunu 1 aylığına bıraksın bir yere ve tek liste ile girelim yarışa.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?