Fatih AKKUŞ
Fatih AKKUŞ
fatihakkus@kentgazetesi.com
Yok mu bir babayiğit? – 17 Ekim 2019
  • 0
  • 17 Ekim 2019 Perşembe
  • +
  • -

Gündem çok yoğun farkındayım. Bugün yazacaklarım belki insanlara boş gelebilir ama istiyorum ki bir şeyler olsun artık.

Basketbol takımı A.Ş oldu ve yoluna ilerliyor. Başarılı olur, olmaz tartışılır ancak şuanda nazar değmesin çok iyi gidiyor. İyi sponsorlar buldu, iyi kadro kurdu. Yerliler tartışılır ancak yabancılar konusunda çok yerinde bir karar alınmış.

 Zaten Pınar Karşıyaka maçında bunu herkes gördü. İlerleyen dönemde gerekeni yapacaktır Sezer Sezgin ve Nedim Yücel. Onların işine çok fazla karışmak istemem. Ziraa basın konusunda en çok yıpranan takımın adıdır Bursaspor. Olumlu, olumsuz ne olursa olsun yükleniriz. İstediklerimiz olmadığı zaman ölümüne savaş açarız. Antrenmanlar neden kapalı? Hoca neden konuşmadı? O neden oynamadı, bu neden kadroya girmedi vs.. vs..

Bu sebeple Basketbol şubesini yıpratmamak adına olumsuz yazı yazmayacağım, bilenlerin işine karışmayacağım. Ben bir tribüncü, taraftar olarak Tofaş ile başlayan Basketbol izleme serisini Frutti Extra Bursaspor ile devam ettirmekten keyif alıyorum.

NEDEN OLMASIN?

Voleybol branşına getireceğim konuyu. Bu branş açık olsaydı şuanda Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyorduk. Aslında hiç gitmememize rağmen CEV Challenge Cup’ı bile 2 kez alan takım ünvanına sahiptik. Nasıl mı? Büyükşehir Belediye takımı kapanmadan önce bize sunuldu. Biz kabul etmedik maaliyetler yüzünden. Ardından Nilüfer Belediyesi bir öneri sundu ve lige Nilüfer Belediye Bursaspor adıyla katılalım dendi. Hem de bütün maaliyet onlara ait olacaktı ancak kabul görmedi. Neticede bizim de şubemiz kapanınca ortada bir takım kalmadı. Ancak şimdi yine böyle bir fırsat var. Nilüfer Belediye başkanı Turgay Erdem ve Bursaspor’u çok sevdiğini bildiğim ve her zor anında yanında olan Atakan Çorbacı. Bu iki ismin böyle bir projede elinden geleni yapacağını çok, çok iyi biliyorum. Yok mu bir babayiğit Bursaspor Voleybol A.Ş’yi kuracak? Hazır takım bile var ken gelin bu branşı da açalım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?