Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com
Bu güzelliği bozmakla ne zevk alıyorsunuz!
  • 0
  • 22 Ocak 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Toplumsal sorunlar karşısında farkındalık ve duyarlılık yaratmak amacıyla trafolara kadına şiddet ve trafik kurallarıyla ilgili yazılar yazan UEDAŞ, böylelikle çirkinliği ortadan kaldırıp görsel bir güzellik de katmış oluyor.

Ancak, ne var ki bazı kendini bilmezler renklendirilen trafo binalarını sprey boyalarla karalayarak güzelliği bozuyor.

UEDAŞ, toplumsal konularda farkındalık ve bilinç oluştururken,  bazıları bundan rahatsız olmuşçasına anlamsız yazılar ve çirkin resimlerle duvarları kirletiyor.

İşte size bir fotoğraf. Nilüfer’deki Nilüfer Hatun Caddesi üzerinde bulunan bir trafo…  Trafoya, engellilere karşı sosyal sorumluluk içeren bir resim çizilmiş. Trafonun diğer duvarı da güzel görünmesi için çiçek resimleriyle bezenmiş.

Ne kadar güzel değil mi?… Ancak, yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi sorumsuz, kendini bilmez ruhsal çöküntü içindeki kişiler,  bu güzelliği heba etmişler. Görünür tarafta olsaydı, belki ön yüzdeki güzelim resmide maf edeceklerdi. Şunu belirteyim, Nilüfer Caddesi üzerinde bulunan diğer trafolarda da, bunun kadar olmasa bile ufak tek yazılar bulunuyor.

Lütfen kendinize gelin ve UEDAŞ’ın yaptığı bu güzel çalışmayı çirkin yazılarınız ve karalamalarınızla yok etmeyin.

HALİDE TATAROĞLU

 

 

***

 

Gemlik’te eczane krizi

 

Halide hanım,

Bizler GemliK’te oturuyoruz.  Nüfusu 120 bini bulan ilçede tek nöbetçi eczane olması yüzünden mağdur durumdayız. Özellikle, Manastır ve Hisartepe mahallelerinde hatırı sayılı eczane açılmasına rağmen, ilçede nöbetçi eczanenin tek olması yüzünden sıkıntı yaşıyoruz.

Hafta sonunda sadece acil serviste binin üzerinde poliklinik yapılan Gemlik’te, Eczacı Odasının neden tek nöbetçi eczanede ısrar ettiğine anlam veremiyoruz.

Sesimiz olun ve Gemlik’te nöbetçi ecnaze sayısı artsın.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?