Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
halidetataroglu@kentgazetesi.com
Bu proje yürekleri Isıtıyor
  • 0
  • 14 Ocak 2020 Salı
  • +
  • -

UEDAŞ, sadece aydınlatmakla kalmıyor, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürekleri de ısıtıyor.

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, yedi yıldır sürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında yüzlerce çocuğa yardım eli uzattı.

Öğrencileri kendi elleriyle giydirerek, sevinçlerine ortak olan kurum yetkilileri, önümüzdeki dönemlerde de desteğin süreceğini bildiriyor.

UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Projemize başladığımız 2013 yılından bu yana ‘Kardeşim Üşümesin’ projemizle birçok öğrenciye mont, atkı, bere, eldiven yardımı yaptık. Bu projeyi, Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak yürütüyoruz’ ifadelerini kullanıyor.

KENTİN SESİ olarak bu gibi sosyal eğitim faaliyetlerine bizler de çok önem veriyoruz. Bu yüzden, yapılan güzel hizmeti duyurmak istedim. Sayın Danacı ve ekibini kutluyorum.

 

HALİDE TATAROĞLU

***

UEDAŞ görevini tamamladı

 

Konak Mahallesi Konak Caddesi’ndeki Özyuvam Sitesi’nin önüne, mahalle sakinlerinin bizden talebi üzerine geçtiğimiz günlerde elektrik direği dikilmiş, ancak aydınlatma lambası takılmamıştı. Bununla ilgili olarak birkaç okurdan ‘Caddemiz ne zaman aydınlığa kavuşacak’ diye soru aldık. En son dün Yavuz Güçlü isimli okurumuzun da ‘Işıklandırma neden takılmadı’ başlığıyla şikayetini dile getirdik ve UEDAŞ’ın ekipleri, her zamanki gibi ‘jet hızı’yla görevlerini tamamladı.  Okurlarımız adına UEDAŞ yetkililerine ve personeline teşekkür ediyoruz..

 

***

 Güvenli geçit talebine Osmangazi’den yanıt

 

Bir okurumuzdan gelen talebe 6 Ocak 2020 tarihinde “Yunuseli’ndeki Yollara Güvenli Geçitler İsteniyor” başlığıyla köşemizde yer vermiştik.  Osmangazi Belediyesi’nden konuya ilişkin açıklama geldi. Talebin olumlu karşılandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sayın Halide Tataroğlu,

Bursa Kent Gazetesi’nin 6 Ocak 2020 tarihli Kentin Sesi köşesinde ‘Yunuseli’ndeki Yollara Güvenli Geçitler İsteniyor’ başlıklı bir şikâyete yer verilmiştir. Yazıda bahse konu olan bölgeye ilişkin kurumumuza herhangi bir talep gelmemiştir. Ayrıca; hız kesici set ve yaya geçidi uygulamaları yalnızca okul önlerine yapılmasından dolayı, bahsi geçen uygulamalar için UKOME kararı gerekmektedir. Osmangazi Belediyesi olarak konuya ilişkin olumlu görüşümüz UKOME’ye sunulmuştur.

Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuyu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dilerim.

 

Kentin Sesi| Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com

0224 242 30 30

Kentin Sesi WhatsApp İhbar Hattı: 0552 416 16 77

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?