Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
halidetataroglu@kentgazetesi.com
Değil engellilerin, yaya yolunu bile kapatmış!
  • 0
  • 14 Şubat 2020 Cuma
  • +
  • -

Son yıllarda insanımız aşırı bencil hale geldi. İnsanlar “Benim işim olsun da diğeri ne yaparsa yapsın” düşüncesi içinde. Kendinden sonra geleni hiç mi hiç düşünmüyor. Bu nedenle Türk insanı olarak kural tanımazlık içindeyiz. Hayatımızda sık sık güzel ve çirkinliklerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazen ikaz etmek ise nahoş olayların yaşanmasına yol açıyor.
Halide Hanım, işte sizlere gönderdiğim bu fotoğraf tam bu tanımlamaya uyuyor. Hatta bu fotoğrafta güzellik ve çirkinliği bir arada görebiliyoruz.
Fethiye Mahallesi’nde rastladığımız bu görüntü insanımızın sadece kendini düşünen ve aynı zamanda da vurdumduymazlığını açık bir şekilde gösteriyor. Güzel olan Büyükşehir Belediyesi mi, Nilüfer Belediyesi mi? bilemem ama caddede görme engelliler düşünülerek kaldırım kabartmalı taşlarla yapılmış. Çirkin olanı ise engelliler için yapılan kaldırıma bir insanımız tarafından araç park edilerek “engel” konulmuş. Ancak, bu arkadaşımız sadece “engelli” yolunu kapatmakla kalmamış, kaldırımı dikey olarak tümüyle kaplayıp bütün yayaların yolunu kapatmış. Bu arkadaşımız açısından hiçte güzel bir davranış olmamış.
Lütfen araçlarımızı park ederken, hatta günlük yaşantımızdaki diğer davranışlarımızda da başka birine rahatsızlık verecek hareketlerden kaçınalım.
MUSTAFA ASLAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?