Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com
Elektrik’te fatura ödeme tarihini müşteri belirliyor
  • 0
  • 21 Ocak 2020 Salı
  • +
  • -

Gazetemizin 17 Ocak tarihli nüshasında, Aydın Usta isimli okurumuzun ‘Vatandaşın UEDAŞ’tan İsteği Var’ başlığıyla bizlere ulaştırdığı öneriyi sütunlarımıza

taşımış, bununla ilgili cevap beklendiğini dile getirmiştik.

Okurumuz, elektrik faturasının son ödeme tarihinin maaş günüyle uyuşmadığını belirterek mağduriyet yaşadığını, enerjisi kesilince de ‘açma kapama’ adı altında bir sonraki faturaya bedel yansıtıldığını belirterek, ‘Yok mu bunun bir çözümü’ diye sormuştu.

Limak Enerji, her zamanki duyarlılığını gösterdi ve bizlere hem teşekkür etti hem de okurumuz Aydın Usta’yı uzunca yazılan detaylı bir metinle bilgilendirdi.

Yapılan açıklamada, müşterilerin mağduriyet yaşamamaları için kurumun esnek fatura uygulaması olduğu, bu uygulamayla tüm mesken abonelerinin fatura son ödeme tarihlerini kendilerinin belirleyebildiğine dikkat çekildi.

 

Limak Enerji Kurumsal İletişim Birimi’nden gelen bilgilendirme aynen şöyle:

Sayın Halide Tataroğlu,

Köşenizde, okurlarınızın talepleri ve uyarılarını bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz. 17 Ocak tarihli, “Vatandaşın UEDAŞ’tan İsteği Var” başlığıyla gazetenizde yayınlanan Aydın Usta’nın talebi tarafımızca incelenmiştir. Köşeniz aracılığıyla Aydın Usta’yı bilgilendirmek isteriz.

Aydın Bey’in yazısında bahsetmiş olduğu faturanın son ödeme günü kişilerin talebine göre düzenlenemez mi? Sorusuna istinaden: Şirketimizin hali hazırda müşterilerine sunmuş olduğu, son ödeme tarihlerini kendilerinin belirleyebileceği bir sistem bulunmaktadır. Şirketimiz,  elektrik faturaları için Türkiye’de ilk ve tek olan Esnek Fatura uygulamasını devreye alarak faturasının son ödeme tarihi maaş günü ile uyuşmayan müşterilerine son ödeme tarihlerini kendilerinin belirleyeceği bir sistem oluşturmuştur. Bu sistem ile faturaların zamanında ödenememesi sorunu ortadan kaldırılmıştır. Aydın Bey 7/24 hizmet veren 444 6 646 numaralı çağrı merkezimiz, limakuludag.com.tr üzerinde yer alan online işlem merkezimiz aracılığıyla veya müşteri işlem merkezlerimize gelerek, kendisi için uygun olan ödeme aralığını müşteri temsilcilerimize bildirdiğinde bundan sonraki tüm faturalarında, fatura son ödeme tarihi istediği şekilde düzenlenecektir. Ayrıca Esnek Fatura uygulamamız kapsamında müşterilerimiz fatura alt limitlerini belirleyerek, kendilerinin belirlediği alt limit tutarına erişinceye kadar tükettikleri miktarı bakiyelerinde biriktirebiliyorlar. Fatura tutarı müşterinin belirlediği limite eriştiğinde ise fatura oluşumu gerçekleşiyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?