Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com
Kazılan sokağı böyle bıraktılar
  • 0
  • 20 Ocak 2020 Pazartesi
  • +
  • -

Umurbey Mahallesi’nde oturmaktayım.
Namazgah Caddesi’ne inişte kullandığımız Gonca Gül Apartmanı’nın önünde bir süre önce alt yapı çalışması gerçekleştirildi. Çalışma bitti bitmesine ama, zeminin sökülen asfaltı yenilenmedi.
Üzerine taş ve toprak konularak örtülen kaza alanı, geçiş yaparken araçlarımıza zarar veriyor. Çalışmayı herhangi bir kurum mu yaptı, yoksa apartman sakinleri mi bilemiyorum.
Ama, yanlış olan kazılan yolun gelişi güzel kapatılması. Neden sökülen asfaltın yerine yenisini dökmediler.
Halide hanım, sizlerden rica ediyorum. Yetkililere sesimizi lütfen duyurun. Bu ne sorumsuzluk böyle? Şayet çalışmaya belediyenin yada başka bir kurumun yetkilileri yapmadıysa, kimlerin mesuliyetindeyse tespit edilip yolun onarılması sağlansın.
Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalarını takip ediyor, bu gibi durumlara hassasiyet gösterdiğini biliyorum. Fotoğraflayarak benim dile getirdiğim bu konuya da hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Sevgi ve saygılarımla.
ZEHRA GÜÇLÜ

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Cami tuvaleti ücretsiz olsun

Halide hanım;
Benim cami tuvaletleriyle ilgili bir önerim olacak. Bununla ilgili köşenizi takip etmiş ve Yıldırım’da da cami tuvaletinin ‘devlet dairesi’ gibi saatli çalıştığına ilişkin bir okurun şikayetini sütunlarınıza taşımıştınız.
Herhangi bir sonuç elde edilip edilmediğini bilmiyorum. Çünkü, köşenizi takip etmeme rağmen bununla ilgili olumlu yada olumsuz bir yayın tekrar yapılmadı.

Neyse, gelelim benim önereceğim meseleye. Bursa’mızda hemen hemen her caminin tuvaleti bulunuyor. Olması gereken bu zaten.
Ama söylemek istediğim, cami tuvaletleri neden ücretli. Evet, cami tuvaleti hizmet gerektiriyor ve bu konuda da başında bir görev olması gerekiyor. Camilerimiz için o kadar yardımlar yapıyoruz.
Bu yardımlarla temizlik hizmeti sağlanamaz mı? Kendim için demiyorum… Bir gün namaz için camiye gelen bir kardeşimizin tuvalet paraları diye ihtiyacını görmeden namaza durduğuna tanık olduğum için sizlere bunu yazma gereği duydum. Müftülük belki bu konuda bir çare üretir.

BİR OKUR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?