Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
halidetataroglu@kentgazetesi.com
Limak Enerji’den okura cevap var
  • 0
  • 29 Şubat 2020 Cumartesi
  • +
  • -

 

Abdullah Benek isimli bir okurumuz, geçtiğimiz günlerde bizlere ulaşarak Altınşehir’deki Barla Camii ile ilgili bazı iddialar ortaya atmış,  aktarılanları dinledikten sonra da köşemizde ‘Bu iddialar doğru mu?’ başlığıyla ilgili kurumlara konunun araştırılması yönünde talebimizi dile getirmiştik.

Peki, neydi o iddialar?

Gelin kısaca bir hatırlayalım. Okur Abdullah Benek, Altınşehir’deki Barla Camii’nin yanında bulunan park alanına cami derneğinin kaçak bina yaptığını, kafe olarak bu yer ruhsatsız çalıştırılırken şikayet üzerine ihaleye çıkıldığını, süreç sonunda ihaleyi kazananın Nilbel A.Ş. olduğunu anlatmıştı.

Abdullah Benek sözlerinde, ‘Burasını Nilber A.Ş.’nin  çalıştırması gerekirken,  Barla Camii’ne kiralandı.  Cami Derneği ticaret yapamaz. Hala onlar bu yeri işletmekte.  Elektriği de kaçak olarak camiden almaktadırlar. Bu utanılacak bir durum’ ifadelerini kullanmıştı.

İddialara gazetemizin 24 Şubat 2020 tarihli hüshasında yer verirken, ‘Evet, okurun bize anlattıkları böyle. İddiaları araştırmak ise kurumların görevi’ diyerek konuya son noktayı koymuştuk.

 

İŞTE GELEN YANIT

 

Ve, Limak Enerji Kurumsal İletişim Birimi her zamanki hasassiyetini yine ortaya koydu. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra da bizleri ve okuyucumuzu bilgilendirmeyi ihmal etmediler.

Limak Enerji’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

Sayın Halide Tataroğlu,

Köşenizde, okurlarınızın talepleri ve uyarılarını bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz. 24 Şubat tarihli, “Barla Camii ile ilgili bu iddialar doğru mu?” başlığıyla gazetenizde yayınlanan Abdullah Benek’in iddiaları tarafımızca incelenmiştir. Köşeniz aracılığıyla Bursa halkını ve Abdullah Benek’i bilgilendirmek isteriz.

Abdullah Bey’in bahsetmiş olduğu “Camii Derneği ticaret yapamaz. Hala onlar bu yeri işletmekte. Elektriği de kaçak olarak camiden almaktadırlar.” iddiasına istinaden;

Yapılan incelemeler sonucunda şikayete konu olan yerde ayrı bir elektrik aboneliği bulunmaktadır ve abonelik tarife grubu ticarethanedir. Hem şirketimizce hem UEDAŞ tarafından aboneliğe ilişkin yapılan kontrollerde usul yönünden herhangi bir aykırılık olmadığı tespit edilmiştir.’

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?