Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com
UEDAŞ için öneri var
  • 0
  • 17 Ocak 2020 Cuma
  • +
  • -

Halide hanım,

Ben elektrik faturamdan söz etmek istiyorum. Belki, benim ki şahsi bir konu ama UEDAŞ belki size aktardıklarımı dikkate alır ve benim gibi aynı sorunu yaşayanların yarasına merhem olur.

Elektrik faturalarının son ödeme günlerini takip etmekteyim. Ancak, maaş günümüzün fatura son ödeme tarihine denk gelmemesi yüzünden ödememi gecikmeli yapıyorum. Hal, böyle olunca 10 günlük geç ödemenin karşılığında bir sonraki gelen faturama ‘kapama-bağlama’ bedeli yansıtıldığını görüyorum. 100 liralık tüketim bedeli için 37.30 lira ‘kesme-bağlama’ ücreti alınıyor.

Evet, yapılan uygulama doğru olabilir. Ama, benim ifade etmek istediğim şu. Faturanın son ödeme gününü  kişilerin talebine göre düzenleyemezler mi?

Bizim için bu ‘kesme-bağlama’ bedeli gerçekten önemli bir rakam. Asgari ücretle geçimimizi sağlıyor ve ailemizde de başka çalışan kimse yok. Yani, kıt kanaat geçiniyoruz. Evet, elektrik ücreti de pahalı. Bu herkesin genel bir sorunu.

Benim talebim ifade ettiğim şekliyle sadece faturamın son ödeme gününün düzenlenmesine ilişkin. Bunu UEDAŞ yetkililerine duyurursanız çok sevinirim. Tekrar ediyorum, eminim ki benim durumumda çok sayıda kişi var ve aynı mağduriyeti yaşıyorlar.

UEDAŞ yetkililerinin anlayış gösterip bir çare bulacağına inanıyor ve sizlere saygılarımı sunuyorum.

AYDIN USTA

***

Demir-Çalı yolu bozuk

 Nilüfer Bölgesi Demirci ile Çalı Sanayi arasında bulunan bağlantı yolunda asfalt kötü durumda. Bunun sebebi, inşaatların olmasından kaynaklanıyor. Yağan yağmur da yolu bozunca araçlar hasar görüyor. Hele bir de akşam olunca karanlık iyice çöküyor. Işıklandırma olmadığı için yayalar da zor yürüyor. Acil çözüm üretilmesini istiyoruz.  Aynı zamanda bu yolu Çalı Sanayi Bölgesi’ne gelen TIR ve kamyonlar da çok sık kullanıyor. Bu yüzden yayaların can güvenliği de tehlikede.  Yetkililerden bu konuya çözüm istiyoruz. Akşamları hırsızlık olaylarının da karanlıktan dolayı artmasından korkuyoruz.

Demirci-Çalı halkı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?