Halide TATAROĞLU
Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com
Zeyniler’den dönen sürücülere dikkat
  • 0
  • 18 Ocak 2020 Cumartesi
  • +
  • -

Sayın Halide Hanım,

Ben Akçağlayan Mahallesi Uludağ Caddesi’nde oturuyorum. Malum, Bursa’nın en eski köylerinden biri olan Zeyniler’i çok sayıda vatandaşımız ziyaret ediyor. Ancak, gece saatlerinde Zeyniler’e çıkanlar daha çok Bursa manzarasıyla bira gibi alkollü içkiler kullanmak için gidiyorlar. Elbette hiç kimsenin özel hayatına karışmak gibi bir niyetimiz yok. İnsanlar ne yaparsa yapsınlar ancak, dönüşlerinde yollarda vatandaşların bulunduğunu da unutmasınlar. Önceki gün neredeyse bir aracın altında kalacaktım. Zeyniler’den süratli ve kontrolsüz bir şekilde inen araç yol kenarında olmama rağmen benim üzerime geldi.  Son anda kaçarak aracın altında kalmaktan kurtuldum. Vatandaş olarak bunlara bizlerin yapabileceği bir şey yok. Zeyniler’den dönerken sorumsuz davranan sürücülerin bir kazaya neden olmaması için güvenlik güçlerinin konuya acilen el atmasını bekliyoruz.

Halide Hanım, sizin aracılığınızla konun yetkililere ulaşacaklarını tahmin ediyorum. Yetkililerden bu yol için bir an önce önlem almalarını bekliyorum.

SERHAT KESKİN

 

 

***

Bizim sokak üvey mi?

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Ülkü Sokak’ta ikamet ediyorum.  Geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay gözüme çarptı. Hemen alt tarafımızda bulunan Vatan Sokak ile üst tarafımızdaki Eti Sokak’ın bir görevli tarafından düzenli olarak süpürüldüğünü gördüm. ‘Belki uygulama yeni başlamıştır’ diye birkaç gün bekledim. Ancak, bu süre içinde iki sokakta sürekli temizlik yapılırken ikamet etmekte olduğum 1.Ülkü Sokağa uğranılmadığını gördüm.

Sokaktaki temizlik görevlisine sorduğumda Vatan Sokak’ta kreş bulunduğunu söyledi. Eti Sokak için ise bir görüş belirtmedi. Belediyemize seslenmek istiyorum. İki sokağı temizliyorsunuz da, arada kalan bizim sokağı niye es geçiyorsunuz. Yoksa bizim sokak üvey mi?

Bizim sokağın da temizlenmesi için Yıldırım Belediyesi’nden bu konun ele alınmasını istiyorum.

BİR 1.ÜLKÜ SOKAK SAKİNİ

 

 

Kentin Sesi| Halide TATAROĞLU
kentinsesi@kentgazetesi.com

0224 242 30 30

Kentin Sesi WhatsApp İhbar Hattı: 0552 416 16 77

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?