Halil PARLAKOĞLU
Halil PARLAKOĞLU
halilparlakoglu@kentgazetesi.com
Bu iş böyle biter… – 6 Mayıs 2019
  • 0
  • 06 Mayıs 2019 Pazartesi
  • +
  • -

Erzurumspor karşısında alınan mağlubiyetle birlikte ne yazık ki ligde kalma mücadelesinin sonuna doğru gelmiş bulunuyoruz, hayırlı olsun!

Maalesef ki hiçbir şey umulduğu, hayal edildiği gibi olmadı, olamadı, olmuyor ve ne yazık ki ilerleyen haftalarda da olmayacak gibi görünüyor.

En başından beri söylüyoruz ancak bir kere daha söylememizde fayda var diye düşünüyorum;

“Mesele kümede kalma ya da kümeye düşme meselesi değil. Tabi ki küme düşmek çok kötü, belki de sonu belli olmayan sonsuz bir yolculuk ancak asıl mesele ‘şampiyon’ olmuş bir takımın son 3 sezondur gösteremediği mücadele. İnanın bana bu şehrin renklerine gönül vermiş insanlar sadece sahada reaksiyon, mücadele, iyi oyun görmek istiyor. Sonuç odaklı gibi görünse de zaten başarı da sonuç da reaksiyon, mücadele ve iyi oyun sonrası geliyor.”

İşte tüm mesele bu. Bu şehir, uğrunuzda her türlü desteği veren insanlar, sizden sadece bunları bekliyor. Kimse sizden canınızı vermenizi istemiyor mesela sayın Kaptan Bey! Sadece oynayın, mücadele edin, reaksiyon gösterin. Gerisi zaten kendiliğinden hallolacak.

Peşinizden Erzurum deplasmanı için yola düşen taraftarları hepiniz gördünüz değil mi sayın oyuncular? Stada ulaşmak için onca gayreti gördünüz değil mi? Peki bizler böylesine fedakarlıklar yapıp size inancımızı son ana kadar korurken sizin bu inancı zerre kadar hak etmeyişiniz neden? İnsanın biraz olsun oynama isteği olmaz mı? Gerçekten inanılmazsınız.

Bu kadar yetersiz bir kadro gerçekten olamaz. Bakın, bu ligde tertemiz şampiyon olmuş bir takımda oynayan ve futbolcu olmanın temel taşlarından biri olan top kontrolünü hala yapamayan oyuncular var buna inanabiliyor musunuz?

Nedir bu haliniz en ufak bir cevabınız var mı? Rakipler her ne olursa olsun sahaya bir karakter koyabiliyor, en azından uğraşıyorken sizin bu haliniz nedir!

Göztepe gidiyor İstanbul’da şampiyonluğun en büyük adaylarından Başakşehir’i yeniyor, senin önüne geçiyor. Göztepe dediğimiz de birkaç hafta önce taraftarlarla oyuncular birbirlerine girdiler. Ona rağmen tepki gösterip sonuç alabiliyorlar.

Erzurum desen son 4 haftada topladığı 10 puan var. Bak o da senin önünde.

Akhisar’ı kendi evinde yenemiyorsun, hatta adeta elini uzatıp “hadi gel beraber düşelim” diyorsun.

Hadi diyelim ki mucize oldu, güneş doğudan battı filan sen de kümede kalmayı başardın. Ne olacak? Çok büyük bir başarı mı? Çıkıp sokaklarda bunu mu kutlayacağız?

HAYIR!.

Bu zihniyet devam ederse aynı yollardan bir kere daha geçeceğiz ve bir sonraki sene ve bir sonraki… Sonu hiç ama hiç gelmeyecek.

Bakın Türk futbol tarihinde Eskişehirspor, Karabükspor gibi örnekler var. Büyük sponsorluklar alıp kümeye düştükten sonra tepe taklak olmuş takımlar var. Kapanıp giden bir sürü kulüp var. Bizim yolumuz da o yol. Bir kere daha yazıp dillendirmekte fayda var.

Nitekim 31.hafta sonunda sadece “5” galibiyet alabilmiş ve yalnızca 30 puanı bulunan bir Bursaspor var. Kaldı 3 hafta. Benim görüşüme göre 3 maçtan çıkacak maksimum puan sayısı 0 (sıfır!).Sakın ha kimse hayal satmaya, umutlarla doldurmaya filan uğraşmasın yok öyle “3 maçta 9 puan”  filan. Sahanın hem içinde hem dışındaher şey apaçık ortada.Yani öyle gözüküyor ki “bu iş böyle biter”. Ha 30 olmaz da belki 32 olur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?